Не допомагатиме навіть Китай: чому Росія не здатна масово виробляти сучасні літаки
Сполучені Штати повідомили, що їхній ВПК зміг виготовити 1000-й винищувач 5 покоління F-35. Така цифра різко контрастує з тим, наскільки обмеженими є можливості Росії у виробництві його конкурента Су-57.
Про це 24 Каналу розповів авіаційний експерт Богдан Долінце. Він наголосив, що Росія не здатна масово виготовляти найсучасніші винищувачі через санкції.
Дивіться також Російські пілоти жалілися на холод та просили дрова на аеродром: українці їх красиво потролили
У Росії проблеми з виробництвом Су-57
У 2019 році країна-агресорка після трирічної затримки оголосила про початок серійного виробництва своїх винищувачів 5 покоління Су-57. Втім, Станом на 2024 рік ВПК агресора не виготовив більше, ніж 15 літаків цього типу.
"Су-57 суттєво залежить від західних комплектуючих. Що більш сучасним є літак і технологія, яку він використовує, то частіше, як правило, він залежить від інших країн. Частка іноземних комплектуючих в Су-57 не відома, але ми розуміємо, що, як і в більшості цивільної російської авіації, може становити 50% і навіть більше", – зазначив авіаційний експерт.
Це суттєво відрізняє Су-57 від більш старих російських винищувачів на зразок Су-35 та Су-30, які є фактично модернізованими версіями радянського винищувача Су-27 з покращеними характеристиками та оновленою електронікою.
Натомість Су-57 проєктувався, як новий літак, через що Росія в умовах санкцій не може їх збирати у великій кількості. Це також створює проблеми для підтримки експлуатації вже виготовлених Су-57.
"Сучасними компонентами для Су-57 не завжди готові ділитися з Росією не лише країни Заходу. Навіть той самий Китай: хоч до якихось компонентів та ресурсів Росія має доступ, але Китаю також не потрібен сильний сусід, що матиме сучасне озброєння. Тому навіть Китай не допомагатиме Росії будувати якісь суперсучасні літаки", – припустив Долінце.
Скільки зброї виготовляє російський ВПК для окупантів
- Протягом останніх років Росія виготовляла не більше 20 винищувачів на рік. Але у 2022 році, за єдиною доступною інформацією, агресор виготовив 27 винищувачів, з яких 6 – Су-57. Водночас за два роки повномасштабної війни ворог втратив понад своїх 300 бортів.
- Що стосується танків, то точну кількість їхнього виготовлення важко назвати, тому що значна частина "нових" російських танків є насправді модернізованими старими. Втім, за повідомленням латвійського чиновника, а місяць Москва може відновлювати та виготовляти від 100 до 150 машин. Однак її запаси старої техніки не безмежні.
- Також із повідомлення ГУР стало відомо, що за жовтень 2023 року Росія змогла виготовити 115 крилатих та балістичних ракет. Цього могло б вистачити принаймні на один масований обстріл України. Всього ж станом на листопад Росія мала близько 870 ракет, але тепер ця кількість може зрости через отримання агресором північнокорейських копій "Іскандерів".