Чи обстріляла Росія суховантаж у Чорному морі: Гуменюк розставила крапки над "і"
Нещодавно Росія заявила, що буцімто примусово зупинила суховантажне судно "Сукра Окан" та навіть застосовувала попереджувальний вогонь. В ОК "Південь" пояснили, чи справді російські окупанти це зробили в Чорному морі.
Речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк натякнула, що росіяни вкотре збрехали. Зробила вона це в етері телемарафону, передає 24 Канал.
До теми Горів і був під ударом дронів: що це за "Василій Биков", який “зупинив” суховантаж у Чорному морі
Що сказала Гуменюк про "атаку" росіян на цивільне судно
Вона наголосила, що 13 серпня пролунали виключно заяви від міноборони країни-агресорки. За її словами, це "ніким більше з офіційних джерел не підтверджено".
Вважаю, що треба на це звертати увагу і пам'ятати про особливості гібридної війни. Коли відбуваються якісь події, до яких залучено кілька учасників, обов'язково є точка зору з одного, іншого, другого, третього боку,
– пояснила Гуменюк.
Керівниця об'єднаного пресцентру ОК "Південь" зазначила, що на сьогодні ми маємо тільки демонстрацію агресії міноборони Росії. Окупанти усіма силами намагаються позначити своє панування в Чорному морі.
Нібито вони (росіяни – 24 канал) здатні зупинити судно, підняти авіацію і нічого їм за це не буде. Типу "оглянути і відпустити",
– додала вона.
Гуменюк наголосила, що на сьогодні ця версія ніким більше не підтверджена. Вона поставила риторичне питання, чи можна довіряти країні-агресорці. Речниця ОК "Південь" нагадала, що інформаційна війна триває так само потужно, як і вогневе ураження.
Яка ситуація в Чорному морі
Гуменюк заявила, що ОК “Південь” з військової точки зору оцінює ситуацію в Чорному морі як стабільно напружену. Адже там перебуває розгорнуте корабельне угруповання російських загарбників. Це бойові кораблі, судна забезпечення, а також прикордонна служба Росії з катерами й кораблями патрульного типу.
За її словами, росіяни намагаються контролювати узбережжя вздовж тимчасово окупованого Криму та максимально викривати надводну обстановку за допомогою бойових кораблів. А на суднах забезпечення можуть перебувати, зокрема, розвідувальні БпЛА, що знатні також скидати боєприпаси.
Що цьому передувало
- Країна-агресорка стала погрожувати міжнародним кораблям, які намагаються йти в порти України. Нещодавно міноборони держави-терориста заявило, що Росія буцімто примусово зупинила "попереджувальним вогнем" суховантажне судно "Сукра Окан" під прапором Палау, яке прямувало в напрямку Ізмаїлу.
- За версією росіян, це сталося 13 серпня о 6:40 за російським часом в південно-західній частині Чорного моря. Екіпаж корабля "Васілій Биков" буцімто відкрив вогонь з автоматичної стрілецької зброї, бо судно "не реагувало". Після цього окупанти нібито провели "перевірку" та наче пропустили корабель.