Загроза екологічної катастрофи: навіщо Росія пустила неукріплені нафтові танкери через Арктику

18 вересня 2023, 20:49
Читать новость на русском

Попри санкції Заходу, Росія намагається доставити свою нафту на ринки Азії. Країна-агресорка вперше дозволила неукріпленим нафтовим танкерам йти північним морським шляхом. Це загрожує розливом нафтопродуктів в Арктиці та екологічною катастрофою.

Про це пише Financial Times. Експерт з нафти та газу Михайло Крутихін розповів 24 Каналу, що для роботи у вказаному регіоні мають бути спеціальні танкери "льодового класу".

Дивіться також Зустріч Путіна і Кім Чен Ина формалізувала негласний союз двох жорстоких режимів

Росія створює екологічну загрозу

Для роботи в Арктиці використовуються танкери з подвійним корпусом, відзначив Крутихін. А на звичайних, до того ж геть не нових суднах, лід цілком реально може продавити борт. Як наслідок – наявні нафтопродукти потраплять у навколишнє середовище.

В Арктиці, вздовж усього північного морського шляху повністю відсутні засоби порятунку і ліквідації цих аварій. Там будь-яка аварія матиме жахливі екологічні наслідки,
– наголосив експерт з нафти та газу.

Михайло Крутихін про загрозу катастрофи в Арктиці з боку Росії: дивитись відео

Природа Арктики надчуттєва. У випадку аварії їй треба буде, ймовірно, два століття, аби відновитися.

"Там всюдихід пройде по тундрі – слід залишиться на 20 – 30 років. А якщо виллються тонни нафтопродуктів зі старих іржавих танкерів, то це колосальна катастрофа. Про це не думають. А лише про "парадний рядок". Це повна безвідповідальність і велика помилка", – ще раз підкреслив Михайло Крутихін.

Росія пускає танкери в Арктику: що відомо

  • У серпні два танкери отримали дозвіл на рух вздовж північного узбережжя Росії. Вони не належать до суден "льодового класу".
  • Вже на початку вересня судна з тонким корпусом відпливли до Китаю, вперше пройшли одним із найнебезпечніших льодових проходів на планеті. Вони не мають засобів на реагування у разі розливу нафти.
  • Звичайне транспортування з північного російського порту Приморськ до Китаю через Суецький канал займає 45 днів. Використання північного морського шляху скорочує на 10. Росія може заощадити півмільйона доларів за один рейс на паливі.