Росія руйнує екосистему, аби добудувати "Північний потік-2" до конкретної дати, – розвідка

19 лютого 2021, 15:08
Читать новость на русском

Будівництво "Північного потоку-2" загрожує не лише енергетичній безпеці країн Європи, а й екосистемі Балтійського моря. За даними Служби зовнішньої розвідки, Росія нехтує технологічними вимогами, аби добудувати газопровід до 12 червня.

Таку дату, кажуть українські розвідники, обрали невипадково – це день Росії.

Читайте також "Північний потік-2" потрібно зупинити: депутати Європарламенту виступили з заявою

Судна не дотримуються затверджених маршрутів

Під час спорудження газоповоду нехтують екологічними обмеженнями – зокрема, мовиться про добудову гілки "Б". Судна не дотримуються маршруту під час переходу з порту Мукран, що у Німеччини, до місця робіт у морській зоні Данії.

На великих глибинах трубу укладають удвічі швидше

У СЗРУ стверджують, що судна "Фінвал", "Умка", криголами "Владислав Стрижов" та "Юрій Топчев" неодноразово проходили в німецьких територіальних водах через зону зимівлі птахів. Там рух заборонений.

Важливо! Росія поновила активні роботи з добудови трубопроводу. На глибинах 65 – 70 метрів труба укладається вдвічі швидше, ніж на значно менших глибинах.

Що відомо про добудову "Північного потоку-2"?


Росія вже припиняла роботи над проєктом через санкції США, проте наприкінці грудня 2020 року будівництво все-таки відновили. На припиненні проєкту наполягають депутати Європарламенту. А у США, як інформують ЗМІ, от-от мають оприлюднити нові обмеження.