Небезпека не від аміаку: кандидат хімічних наук розповів, чим загрожує підрив "Титану" в Криму

21 червня 2023, 17:09
Читать новость на русском

Російські окупанти створили чергову загрозу, замінувавши підприємство "Кримський титан". Водночас справжню небезпеку становить не аміак, а сульфатна кислота.

Про це 24 Каналу сказав кандидат хімічних наук, блогер Гліб Репіч. Водночас він заспокоїв, що ця кислота не утворюватиме одразу якусь хмару диму, від якого можуть усі загинути.

Читайте також Техногенна катастрофа та новий екоцид: якими можуть бути наслідки підриву "Кримського титану"

Наскільки небезпечний аміак

Репіч зазначив, що можливий підрив "Кримського титану" загрожує нам великою екологічною шкодою у майбутньому, тому що там велика кількість сульфатної кислоти. Натомість аміаку там відносно мало, бо мовиться про холодильні установки цього заводу.

Кандидат хімічних наук зауважив, що аміак легший за повітря й, на щастя, не має здатності стелитися над землею, як, наприклад, це робить хлор. Тому ураження на великих відстанях є малоймовірним, оскільки він дуже легко розсіюється в атмосфері.

Чим загрожує можливий підрив "Титану" в Криму:дивіться відео

Яка загроза від сульфатної кислоти

Але, зауважив Репіч, є нюанс щодо кислоти. Вона не утворюватиме одразу якусь хмару кислотного диму, від якого всі можуть загинути. Однак це може спричинити кислотні опади, які, по перше, – пошкоджуватимуть металеві вироби.

По-друге, це дуже критично для екології, тому що ці опади підвищують кислотність ґрунту та знижують його родючість,
– сказав кандидат хімічних наук.

Він нагадав, що в середині минулого століття, коли в Європі було відносно багато "брудних" заводів, особливо в Чехії, Німеччині, там було настільки багато викидів, зокрема сульфатної кислоти, що дощі, які випадали, спричиняли висихання лісів.

Мінус ще й у тому, додав Репіч, що кислота й випари у вигляді хмар можуть переноситися на великі території, тобто можуть уражати не лише Крим, а й континентальну частину України.

Щодо небезпеки для шкіри людини, то кандидат хімічних наук додав, що вона досить добре захищена від кислот. Однак усе ж це не вітамін, тому багаторазове потрапляння цієї кислоти на шкіру шкодитиме і їй, і волоссю.

Що відомо про замінування "Кримського титану"

  • В українській розвідці раніше розповіли, що внаслідок теракту на Каховській ГЕС на заводі "Кримський титан" в Армянську процеси виробництва порушені до критичного рівня. Тож росіяни хочуть зупинити цей завод.
  • Начальниця Об'єднаного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк заявила, що загроза підриву заводу "Титан" у Криму є дуже великою. У разі підриву буде покрито доволі широкий спектр регіонів, зокрема, з виходом за межі України та Росії. Зачепить Туреччину, можливо, частково Румунію.
  • Загарбники тим часом уже перевірили систему оповіщення на випадок аварії. Джерела партизанського руху "Атеш" повідомляють, що відповідну перевірку на заводі "Кримський титан" провели кілька днів тому.