Путін на це не наважиться: чому Росія частіше використовує хімічну зброю
У Силах оборони повідомили, що з лютого 2023 року окупаційні війська 4000 разів застосували спеціальні боєприпасів, які мають небезпечні хімічні речовини. Лише за серпень 2024 року таких випадків було 447.
Свого часу Владімір Путін апробував хімічну зброю ще в Сирії. Про це 24 Каналу розповів голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко, зауваживши, що російська стратегія полягає в тому, щоб використовувати один метод доти, доки він працює.
До теми Окупанти щодня скидають снаряди з отруйними речовинами, – Лиховій
Чому збільшилась інтенсивність використання зброї
За словами Тимочка, таке активне використання хімічної зброї свідчить про те, що ворог втрачає можливість застосовувати звичайні конвенційні засоби війни. Мовиться про снаряди, КАБи, гармати – все те, що має вибухову, але не довготривалу дію.
Хімічна зброя є абсолютно невибірковою, вона вбиває, отруює, заражає. Залежно від форми може бути непомітною, але зберігає свою дію упродовж тривалого періоду. До того ж є небезпечною для води, навколишнього середовища.
У такий спосіб Путін вивчає, як реагуватимуть західні політики. Ба більше, хімічна зброя має властивість розвіюватись, тобто докази буде складно виявити,
– зауважив Іван Тимочко.
Чи наважиться Путін на стратегічне використання зброї
Варто зауважити, що Росія воює хімічною зброєю ще з 2014 року. Є докази на основі свідчень наших військових. Окупанти намагалися отруїти українських бійців в Донецькому, Луганському аеропортах, в Авдіївці.
Зараз ворог повернувся до цієї тактики, адже бачить, що йому не вистачає снарядів. Тому, щоб стримувати наступальний потенціал вдається до методів, які заборонені усіма міжнародними конвенціями.
Але ми все-таки маємо сподівання, що на застосування хімічної зброї на стратегічному рівні Путін не наважиться,
– підкреслив голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ.