Росія не має права блокувати створення трибуналу по збитому "Боїнгу", — Турчинов

10 липня 2015, 15:48
Читать новость на русском

Створення міжнародного трибуналу для розслідування справи "Боїнгу", збитого на Донбасі у липні 2014 року, — це спільна ініціатива України, Нідерландів, Австралії та Малайзії для незалежного розслідування цієї трагедії.

Про це в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" заявив секретар РНБО Олександр Турчинов.

За його словами, "всі хто зацікавлений у відповідальності терористів за масові вбивств підтримують цю ініціативу".

У той же час Росія, щоб приховати свій злочин, всіляко намагалася зірвати розслідування і дезінформувати громадськість. Ви пам'ятаєте їхні версії і "свідків", які розповідають то про український літак, то про українську ракету, то якісь інші бездарні і брехливі версії,
— зазначив секретар РНБО.

Турчинов наголосив, що такі провокації російської сторони не мають ніякого сенсу, тому що безальтернативно доведено, що російський "Бук", який обслуговується російськими військовослужбовцями, з окупованої території збив цивільний літак.

Це очевидний факт, який має величезну доказову базу. Тобто це не припущення, це вже доведений факт. І безумовно трибунал, створення якого ми повністю підтримуємо, розслідуватиме цю тему, а Путін і його оточення розуміють, що їм доведеться відповідати,
— підкреслив секретар РНБО.

Він переконаний, що саме розуміючи факт досить суворої відповідальності за такі дії, Росія і намагається заблокувати фінальний етап розгляду цієї справи в суді.

"Я переконаний, що Росія, як країна, що перетворила своїх військовослужбовців на кривавих терористів, і несе повну відповідальність за цей злочин, має бути відповідачем на цьому трибуналі і не має ні морального, ні юридичного права блокувати рішення про його створення", - резюмував секретар РНБО.

Нагадаємо, делегація Малайзії в ООН внесла проект резолюції Ради безпеки ООН з вимогою сформувати міжнародний трибунал для незалежного розслідування справи про збитий над територією України "Боїнг-777".

На думку Малайзії, трибунал стане "ефективною гарантією незалежного та неупередженого процесу розслідування", оскільки те, що авіалайнер був збитий, стало "загрозою міжнародному миру і безпеці". Москва вже виступила проти створення такого міжнародного трибуналу.

Також повідомлялося, що спроби Росії зупинити формування міжнародного трибуналу щодо Боїнга не мають ніякої сили, але показують незацікавленість Кремля в об'єктивному розслідуванні трагедії.