Росіяни нарощують зусилля й постійно здійснюють атаки: які основні завдання ЗСУ

7 лютого 2023, 15:14

Уже багато місяців поспіль росіяни постійно проводять атаки на східному напрямку, супроводжуючи їх інформаційними операціями. Стверджують, що вони суттєво посилилися, а також нібито є певні дати, до яких вони обовʼязково вийдуть на конкретні рубежі.

Про це в ефірі 24 каналу розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий. Він акцентував, що всю інформацію потрібно сприймати критично, аналізуючи динаміку подій.

​Важливо Росія планує контрнаступ на Лиманському напрямку: у ЗСУ оцінили шанси ворога

Речник зазначив, що росіяни оголошували вже багато дат, проте поки глобально жодної не досягли. З середини літа найсерйознішим їх здобутком було взяття Соледару при цьому неймовірними зусиллями.

Динаміка втрат, яка сьогодні (7 лютого – 24 канал) –  1030 осіб за добу, взагалі неспівмірна з ніякою тактикою чи логікою дій будь-якої сучасної армії світу. Навіть якоюсь більш-менш професійною. Вона показує, що з досягненнями поставленими ними ж задач їм буде важкувато,
– пояснив Сергій Череватий.

При цьому він підтвердив, що ворог нарощує зусилля. На тому ж Бахмутському напрямку, крім "вагнерівців", є мотострілецькі підрозділи регулярних збройних сил. На Лиманському напрямку – так званий другий корпус народної міліції "ЛНР", а також мотострілецький підрозділ російської армії та десантники.

Сергій Череватий зазначив, що ситуація важка, але контрольована. Є розуміння ситуації, отже немає якогось ефекту несподіванки від росіян.

"Тут, напевно, навіть порушена якась логіка. Адже, якщо ворог хоче якогось стрімкого удару, він, напевно, багато чого тримав би в таємниці. А тут так анонсується цей наступ. Ми спостерігаємо за цим, готуємося. Ми налаштовані й динаміка втрат ворога це чітко показує. Будемо надалі давати ворогу рішучу відсіч й не дозволимо спокійно просуватися по нашій землі", – наголосив речник.

За його словами, звичайно, це війна з потужним ворогом, який великим за об'ємом. Саме тому можливі якісь тактичні пересування на лінії фронту. Проте всі вони направлені тільки на те, щоб досягнути 2 глобальних речей: завдати максимальних втрат ворогу й не дати йому системно прорвати нашу лінію оборони, щоб стрімко вийти на захоплення якихось українських територій.

Яка ситуація на фронті

  • У британській розвідці зазначають, що Росія навряд чи зможе відновити великі наступальні операції в Україні з початку січня 2023 року. Там вказали на проблеми Росії з озброєнням. Малоймовірно, що Росія буде спроможна наростити сили, необхідні для суттєвого впливу на результат війни протягом найближчих тижнів, заявляють у Міноборони Британії.
  • Протягом наступних 10 днів Росія може розпочати новий наступ. Які напрямки окупанти атакують найпершими – читайте далі. Про це йдеться у матеріалі FT. Журналісти посилаються на неназваного радника ЗСУ. Вони стверджують, що Київ отримав "дуже надійні дані розвідки" про намір Росії розпочати новий наступ.