Росіяни не припиняють наступ на Сході: ситуація на основних напрямках
Джерело:
фейсбук Генштабу ЗСУСитуація на фронті, зокрема на Сході України, залишається напруженою. Окупанти продовжують вести наступальні дії та хочуть встановити повний контроль на територіях Луганської та Донецької областей.
Також метою ворога залишається блокування морських комунікацій України у північно-західній частині Чорного моря. Про це йдеться в оперативному зведення Генштабу Збройних Сил України станом на 18:00 29 травня.
Читайте також Штурм Сєвєродонецька та візит Зеленського на Харківщину: основне за 95 день війни
Ситуація на основних напрямках фронту
Сіверський напрямок
Росіяни й досі утримують біля кордону у Брянській та Курській областях підрозділи зі складу 1-ї танкової армії Західного військового округу та повітряно-десантних військ. Так вони намагаються не допустити перекидання українських підрозділів на інші напрямки.
Окупанти не припиняють обстрілювати прикордонних районів Чернігівської та Сумської областей. Зокрема під атаку потрапили Сеньківка, Гірськ, Хрінівка, Гасичівка Чернігівської області та Бачівськ, Середина Буда, Бояро-Лежачі, Манухівка Сумської області.
Слобожанський напрямок
Загарбники продовжують зосереджувати зусилля на утриманні раніше зайнятих позицій. В напрямку Харкова вони залучили для обстрілів ствольну та реактивну артилерію, а також завдали авіаудару по Прудянці.
Слов'янський напрямок
На Слов’янському напрямку росіяни здійснили безуспішну спробу штурму у напрямку Пасіка – Богородичне та відійшли на попередньо зайняті позиції. Крім того, декілька разів відбувалися артилерійські та мінометні обстріли районів Великої Комишувахи, Довгенького та Вірнопілля.
Курахівський напрямок
Активні бойові дії ворог вів на Сєверодонецькому, Бахмутському та Курахівському напрямках. Головна його мета залишається незмінною – оточити українські війська у районах Лисичанська та Сєвєродонецька, а також заблокувати основні логістичні шляхи.
Зокрема, на Курахівському напрямку окупанти здійснюють вогневе ураження вздовж лінії зіткнення. Для цього використовують міномети, ствольну артилерію, реактивні системи залпового вогню, армійську та оперативно-тактичну авіацію. Такими діями вони хочуть виснажити наш особовий склад, а також зруйнувати фортифікаційні споруди.
Сєвєродонецький напрямок
Також вогневий вплив на українські війська продовжують і на Сєвєродонецькому напрямку. В хід йде ствольна та реактивна артилерія, а крім того, літаки оперативно-тактичної авіації завдали авіаудару біля Устинівки. Росіяни намагаються закріпитися на північно-східних околицях Сєвєродонецька та вели штурмові дії у напрямку центру міста.
Також загарбники намагаються поповнити запаси боєприпасів, палива та мастила, аби вкотре спробувати форсувати Сіверський Донець.
Бахмутський напрямок
Ворог провів підготовку до штурмових дій та здійснив обстріли з мінометів, ствольної артилерії, реактивних систем залпового вогню у районах Комишувахи, Доломітного та Нью-Йорка. Берестове та Покровське потерпали від авіаудару, а по Верхнєкам’янському, Врубівці та Соледарі били ракетами.
До теми Наступ ЗСУ на Півдні та важкі бої на Донбасі: карта бойових дій станом на 29 травня
Лиманський напрямок
Завдяки професіоналізму Збройних Сил України, окремі підрозділи противника були виведені за межі міста Лиман.
Авдіївський напрямок
Ворожі підрозділи інтенсивно обстрілювали позиції наших військ, завдавали авіаційних ударів літаками оперативно-тактичної та вертольотами армійської авіації.
Південнобузький напрямок
Основні зусилля окупантів зосереджені на утриманні зайнятих рубежів, а також їх інженерному обладнанні.
Криворізький напрямок
Загарбники здійснювали вогневе ураження з мінометів, реактивної та ствольної артилерії біля Трудолюбівки, Малої Шестерні, Добрянки, Князівки, Токаревого, Широкого, Первомайського, Новомиколаївки, Котляревого, Новогригорівки, Таврійського і Посад-Покровського.
Миколаївський напрямок
Росіяни переміщують резерви, аби відновити втрачені позиції у поблизу Андріївки, Білогірки та Білої Криниці. В районі Старої Богданівки ворог застосував ударний безпілотник.
В акваторіях Чорного та Азовського морів російські кораблі продовжують ізолювати район ведення бойових дій та блокувати цивільні судна у північно-західній частині моря.