"А нам що?": у Росії зростає невдоволення через приєднання нових територій
У Росії дедалі більше зростає невдоволення через приєднані території України – Луганщину, Донеччину, Запоріжжя, Херсонщину та Автономну Республіку Крим. Зокрема, житель затопленого міста Орськ поскаржився, що Кремль вливає шалені кошти в "нові" області, водночас "старі" тонуть у багнюці.
Російський опозиційний політтехнолог Аббас Галлямов розповів 24 Каналу, що така тенденція вже давно розпочалася. За день до початку повномасштабного вторгнення кремлівська влада оголосила евакуацію з так званих "ДНР" та "ЛНР", почала показувати по телевізору біженців в автобусах, яких везли в Ростов і Краснодар. Після цього чати вибухнули.
Цікаво Переїзд із Хабаровська в Крим, контракт і швидка смерть: нова історія з телефона окупанта
"Я одразу зайшов у ростовський паблік й почав читати, що пишуть. Там був просто вибух, невдоволення: "А нам що?". Вони також писали, що "ще у 2014 – 2015 роках їх сюди привезли. Ми думали, що вони бідні й нещасні, а вони отримали великі компенсації. На нашу роботу йти не захотіли, бо низькі зарплати, тому забрали гроші й назад поїхали в Донецьк та Луганськ". І було багато схожих повідомлень", – сказав Галлямов.
Російське суспільство заздрить жителям так званих "ЛНР" та "ДНР". Росіяни вважають, що люди з окупованих територій стали "улюбленцями" російської влади, водночас їм нічого не перепадає. Коли пропаганда демонструє, що побудує щось, приміром, у Криму, це працює на невдоволення населення в глибинках Росії. Це один з факторів, який призводить до збільшення протестних настроїв та падіння популярності Кремля. Відбувається ерозія. Обурення несправедливим розподілом ресурсів, що "улюбленцям все, а нам нічого" щоразу зростає.
Усе почалося з 2014 року
Аббас Галлямов пригадав, що після теракту у "Крокус Сіті Холі", коли родичам загиблих почали виплачувати мільйонні компенсації, у пабліках Бєлгородщини також почали масово обурюватися. Жителі скаржилися, що про них забули. Хоч вони вже кілька місяців не знають, чи виживуть, що буде з майном, бо постійно лунають вибухи.
Писали: "Нам дуля з маком, а їм ось скільки виділили. Це тому, що москвичі люди першого сорту, а ми, провінціали – другого?". З будь-якого приводу з'являється заздрість. Це ознака того, що перестає працювати владний дискурс, мовляв, "об'єдналися як один народ, а Путін зі сльозами на очах розповідає, як росіяни підтримали приєднання "ЛДНР"". Нічого насправді не підтримали,
– підкреслив російський опозиційний політтехнолог.
Російська аналітична служба "Левада-Центр" ще з окупації Росією Криму, частин Луганської та Донецької областей вимірює відношення росіян до жителів нових територій. За їхніми даними, на піку "кримської ейфорії" майже 50% російського суспільства підтримували приєднання півострова. Починаючи з 2014 року, ця цифра поступово знижувалася, а в останні роки зупинилася на позначці 26%.
Проблеми окупантів через війну в Україні
- Російські нафтопереробні компанії не можуть відремонтувати свої підприємства через санкції США. Оскільки на російських НПЗ є поєднання російського та закордонного обладнання, яке країна-агресорка не може замовити.
- В одному зі звітів центральний банк Росії вказав, що бачить досить обмежені можливості у контексті власних резервів, за винятком національної валюти Китаю – юаня.
- Уряд Японії розширив заборону на експорт до Росії на понад 164 промислових товарів, зокрема: літій-іонні батареї, газові труби, моторне мастило, термостати та деревообробні верстати та інше.