Росіяни запускають ракети з конвеєра: військовий експерт оцінив їхню якість
Російські окупанти застосовують ракети, які були виготовлені у кінці 2023 року. У ворога не так багато запасів ракет, тому він змушений запускати їх з конвеєра.
Компоненти цих ракет не настільки якісні, адже через західні санкції Росія не отримує чимало необхідних комплектуючих. Це 24 Каналу зауважив військовий експерт, заступник директора Центру досліджень армії Михайло Самусь.
Читайте також Чи справді мета росіян під час масованих атак – послабити ППО: Ігнат дав чітку відповідь
Не дуже якісні комплектуючі
Михайло Самусь зазначив, що запасів ракет у росіян не так багато. Зараз ворог фактично використовує свій стратегічний запас. Тому загарбники запускають ракети з конвеєра.
Є інформація, що по маркуванню можна дивитися, що є ракети навіть кінця 2023 року. Вони дійсно запускаються з конвеєра. Це може означати лише одне: у них не так багато запасів. Вони фактично використовують свій стратегічний запас,
– пояснив він.
Є думки, що ці ракети стають все більш досконалими. Тому що там встановлюються нові системи, наприклад, які протидіють засобам ураження тощо.
З іншого боку, очевидно, що санкції у будь-якому випадку починають працювати. Компоненти, які використовуються в цих ракетах, не такі якісні. Вже було чимало випадків, що російські ракети або не долітають, або падають на території Росії, або не влучають у ціль.
"Це фахівці Повітряних сил ЗСУ пов'язують з падінням якості збірки, компонентів і ракет як цілісної системи. Очевидно, що санкції будуть впливати. Більшість комплектуючих для російських ракет, дронів виготовляють у США або союзники Штатів по НАТО", – підкреслив військовий експерт.
Росія не може виготовляти якісні комплектуючі, зокрема, мікрочипи. Китайські комплектуючі не можуть мати такої якості. Крім того, Китай все-таки намагається уникнути прямих звинувачень в участі поставок військової продукції Росії. Це негативно впливатиме на російський ракетний потенціал.
Проблеми росіян з озброєнням: останні новини
- Окупаційна армія наразі не може накопичувати багато озброєння. Тому вся зброя, яку зараз виробляють, одразу відправляють на фронт та застосовують проти України. Представник ГУР МО Вадим Скібіцький повідомив, що не помітно, щоб Москва суттєво наростила кількість озброєння та обсяги виготовлення зброї й військової техніки.
- Водночас підтвердженням факту нестачі зброї у Росії слугує закупівля боєприпасів у Ірану, Північної Кореї, а також вивезення майже всіх боєприпасів зі складів Білорусі. Представник розвідки зауважив, що Москва намагається зберігати стратегічний резерв своїх ракет на рівні 30%.
- Також Вадим Скібіцький розповів, що обсяги створення стратегічних ракет залишаються на рівні від 115 до 130 одиниць на місяць. За його словами, Росія не може суттєво наростити виробництво ракет через міжнародні санкції та залежність від іноземних комплектуючих. Навіть у грудні 2023 року було зафіксовано нульове виробництво деяких типів ракет.