З холодильників й пралок: Ступак розповів, як росіяни використовують побутові деталі для зброї

20 листопада 2022, 04:32
Читать новость на русском

Через санкції у Росії закінчується мікроелектроніка для військової промисловості. Через це окупанти вигадали чудернацьку схему, аби роздобути частини для військової техніки.

Про це 24 каналу розповів колишній співробітник СБУ та експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак. За його словами, у Росії придумали, як отримати мікроелектроніку обхідним шляхом.

Читайте також Чи спроможна Росія зараз виготовляти власну військову техніку: пояснення експерта

Росія ввозить побутову техніку через Вірменію та Казахстан

Як зазначив Ступак, видання Bloomberg опублікувало інформацію про те, що Росія почала закуповувати через треті країни велику кількість побутової техніки. Зокрема, за даними видання, за 8 місяців 2022 року Вірменія ввезла надзвичайно велику кількість прасок, посудомийних машин та холодильників.

Окрім того, Вірменія ввозить нереальну кількість електронних молоковідсмоктувачів. Це при тому, що в країні народжуваність зменшилася на 8%. А кількість товарів для жінок, які годують грудьми, зросла на 600%,
– розповів ексспівробітник СБУ.

Приблизно така ж ситуація з ввезенням побутової техніки склалася і в Казахстані. Як розповів Ступак, ці країни постачають побутову техніку Росії.

Росіяни розбирають холодильники та праски, аби отримати мікрочипи для зброї

Автори статті припускають, що у Росії розбирають холодильники, праски та іншу техніку, аби отримати мікрочипи, які можна використовувати для доволі примітивних видів озброєння.

Звичайно, зробити з цього прилад нічного бачення не можна. Але таку мікроелектроніку можна використовувати, наприклад, для систем наведення у безпілотниках. Тобто можна зробити щось доволі просте,
– сказав Ступак.

"Російська промисловість навіть таку дрібницю не здатна виготовити"

Експерт Українського інституту майбутнього наголосив, що Росія займається "військово-промисловим канібалізмом".

Росіяни завозять пралку і розбирають її. Це означає, що навіть таких простих деталей у Росії немає. Тобто російська промисловість навіть таку дрібницю не здатна виготовити, що росіяни змушені везти побутову техніку невідомо звідки,
– наголосив ексспівробітник СБУ.

Він додав, що такі схеми – це просто нонсенс. Ступак нагадав, що Росія виділяє величезні кошти на свій військово-промисловий комплекс.

"Невже на ці гроші будуть закуповуватися праски в ЄС і в Китаї, які потім будуть розбирати на частини?" – сказав експерт Українського інституту майбутнього.

Іван Ступак розповів про витрати Росії на військові потреби: дивіться відео

Санкції проти Росії: коротко

  • У Євросоюзі очікують, що цінова стеля на російську нафту від країн G7 запрацює 5 грудня 2022 року. Єврокомісарка з енергетики Кадрі Сімсон додав, що на сьогодні їхня ціль полягає у тому, що завершити цю угоду до цієї дати.
  • Європейський Союз наприкінці листопада презентує новий пакет санкцій проти Росії та Білорусі. Санкції можуть бути схвалені на початку грудня.
  • Після повномасштабного нападу Росії на Україну у світі почали заморожувати російські активи. Зокрема, у ЄС заморозили російські активи майже на 70 мільярдів євро.