У Росії виник дефіцит боєприпасів до "Смерчів" та "Ураганів": хто може їх надати
Надати боєприпаси до реактивних систем залпового вогню "Смерч" та "Ураган" росіянам можуть їхні середньоазіатські сателіти із країн ОДКБ. Схожа ситуація вже була у вересні 2022 року.
Про це 24 каналу розповів головний редактор Defence Express Іван Киричевський. Він вважає, що у країн ОДКБ можуть були залишки озброєння від колишньої радянської армії. А Росії ці снаряди потрібні буквально на вчора.
Важливо Росіяни навіть не уявляють, – Данілов прокоментував таємну допомогу Україні від партнерів
Як розповів Киричевський, у вересні 2022 року у країн ОДКБ Москва просила 203-міліметрові снаряди до самохідної гармати 2С7 "Піон".
Водночас, на його думку, ці країни не можна вважати перспективним джерелом посилення снарядами російської армії.
Країни ОДБК не зможуть посилити армію Росії
Як вважає військовий оглядач, Кремль спеціально намагався звести підлеглі армії країн-учасниць ОДКБ до низького і символічного рівня.
Щоб це було щось схоже на українську армію зразка 2013 року з усіма конотаціями,
– сказав Киричевський.
На його думку, зважаючи на те, що країни ОДКБ мають максимум 10 тисяч солдатів у своїх арміях, можна лише уявити, наскільки мало у них озброєння.
По темі Навіть найдорожчі – у зоні ризику: скільки в середньому "живуть" БпЛА на війні в Україні
Киричевський впевнений, що навіть якщо країни ОДКБ вирішать допомогти Росії і віддати залишки боєприпасів до "Смерчів", то багато вони не напасуться.
Цілком можливо, що у такий спосіб росіяни просто спробують виграти час, перш ніж зможуть відновити виробництво власних реактивних снарядів до "Смерчів",
– вважає Киричевський.
Він відзначив, що раніше росіяни хизувалися тим, що запускають виробництво керованих реактивних снарядів, зокрема реактивних систем залпового вогню "Торнадо-С" і "Торнадо-Г".
А тут їм доводиться повертатися до більш примітивних виробів як-от радянські некеровані снаряди,
– підсумував головний редактор Defence Express.
Іван Киричевський про дефіцит боєприпасів до "Смерчів" та "Ураганів" у росіян: дивіться відео
Скільки у Росії залишилося зброї: що відомо
- За даними розвідки США, Росія використовує боєприпасів більше, аніж здатна їх виробляти. Саме тому країна-агресорка шукає допомоги в інших країн.
- У Білому домі планують робити все, щоб Іран перестав постачати зброю Москві, яку росіяни використовують у війні проти України. Вашингтон вважає, що Іран ставить під загрозу світову ядерну безпеку.
- За даними британської розвідки, проблеми з боєприпасами у росіян пов’язані з логістичними складнощами, оскільки переважно боєприпаси для ворожої армії надходять зі складів центрального та східного військових округів Росії.