Російський рубль обвалився до 4-річного мінімуму: причини
Курс російського рубля до долара і євро під час торгів 18 березня впав до 4-річних мінімумів. Курс долара на Московській біржі подолав позначку у 80 рублів. Євро продають за 87 рублів.
На російську валюту тисне спалах пандемії коронавірусу і падіння цін на нафту. Сьогодні ціна на нафту марки Brent опустилася нижче 27 доларів за барель. Про це повідомляє Интерфакс.
Актуально Ціни на нафту WTI та Brent побили 17-річний рекорд
Акції ряду найбільших російських компаній також обвалились на торгах у середу:
- Найбільше втратили у ціні акції "Аерофлоту" (падають на понад 11%). Це відбувається через повідомлення про скасування рейсів за багатьма європейськими напрямками.
- Дешевшають також і нафтові компанії, наприклад, "Лукойл", "Роснефть" і "Сургутнафтогаз".
Важливо! У російському Сбербанку запевняють, що колапсу в Росії не буде, адже змодельований найжорсткіший сценарій економічної кризи при якому барель "чорного золота" коштуватиме лише 20 доларів, а один долар вартуватиме 100 рублів. Проте російський бюджет, наголосимо, передбачає 42 долари за барель нафти.
Реакція російського уряду на обвал рубля
Міністр фінансів РФ Антон Силуанов заявив, що російський уряд відхиляється від макроекономічного прогнозу на 2020 рік. За його словами, бюджет цього року буде дефіцитним, доведеться залучити кошти Фонду національного добробуту.
За словами міністра, скорочуються цілі сектори економіки, включно з авіаперевезеннями, туризмом і малим бізнесом.
Водночас перший віце-прем'єр РФ Андрій Бєлоусов запевнив, що валютний ринок у Росії зараз досить збалансований, а рубль зберігає стійкість.
Що відомо про обвал цін на нафту? 6 березня 2020 року країни ОПЕК не змогли домовитися і продовжити угоду про скорочення видобутку нафти. Таким чином з 1 квітня всі обмеження на видобуток нафти будуть зняті. У Росії заявили, що угода з ОПЕК не відповідала її інтересам. Тепер нарощування видобутку нафти Росією залежатиме лише від планів нафтових компаній, тобто це можливість неконтрольовано збільшувати видобуток "чорного золота".
У результаті 9 березня ціни на нафту впали на 30%: це найвідчутніший одноденний обвал цін, починаючи з 1991 року. Через обвал міжнародних фондових бірж та різке падіння акцій провідних російських компаній, цей день назвали "чорним понеділком".