Головне результат: коли буде найвдаліший момент для розмови Сі Цзіньпіна із Зеленським

7 квітня 2023, 15:48
Читать новость на русском

Під час переговорів з Еммануелем Макроном Сі Цзіньпін висловив бажання поговорити із Володимиром Зеленським. Хоч точної дати розмови не повідомляють, є момент, коли вона може пройти найуспішніше для України.

Про це 24 Каналу розповів політтехнолог Борис Тизенгаузен. За його словами, дуже важливо, аби це була розмова двох лідерів із конкретними результатами опісля. 

Дивіться також Як Китай готується до війни та мобілізації, спецтрибунал для Путіна: про що пишуть західні ЗМІ

"Важливо не просто поговорити"

Лідер КНР Сі Цзіньпін на зустрічі з Еммануелем Макроном заявив про готовність поговорити із Президентом України Володимиром Зеленським. Поки що можливу дату розмови не оголошували. 

Я думаю, найвдаліший момент для розмови буде після контрнаступу Збройних Сил України. Коли Україна буде в сильній переговорній позиції. Питання в тому, коли цей наступ буде,
– зазначив Борис Тизенгаузен. 

Він додав, що відіграватиме певну роль й наскільки глибоко Збройні Сили просунуться по окупованих територіях. Втім якщо розмова була б раніше, то відмовити від наступу Україну б не вдалось. Зрештою, Китай не зацікавлений виступати ні в інтересах Росії, ні України. 

Політтехнолог наголосив, що важливо не "просто поговорити", а отримати конкретні результати після цих перемовин.

"На мою думку розмова не відбулась, коли Сі Цзіньпін був в Москві, тому що Путін не прийняв ті пункти (з "мирного плану" – 24 Канал), які йому привезли з Китаю. Тому не було предмету для розмови із Зеленським", – розповів Тизенгаузен.

Борис Тизенгаузен про вдалий момент для розмови Сі та Зеленського: дивитись відео

Європейські лідери в Китаї: що відомо

  • Президент Франції Еммануель Макрон 6 квітня зустрівся з очільником Китаю Сі Цзіньпіном. Французький лідер пробуде в Пекіні тиждень. За повідомленням ЗМІ, Макрон має переконати Китай допомогти "повернути Росію до розуму". 
  • Втім, у виданні Politico зазначають, що під час перемовин Сі Цзіньпін не дав зрозуміти, що якось використає свій вплив на того, щоб зупинити "конфлікт" між Україною та Росією.
  • Тим часом у звіті Інституту вивчення війни мовиться про те, що Китай не виступить нейтральною стороною у війні Росії проти України. Хоч зараз у Пекіні словесно продовжують применшувати свою підтримку Москви.