Розповідає людські історії: у Каліфорнії пройшла виставка свідчень українців про війну
У каліфорнійському університеті Берклі відбулася благодійна виставка свідчень про російсько-українську війну. Метою заходу було показати іноземцям, що українці відчувають кожного дня.
Окрім важливого інформаційного посилу, організатори провели й благодійний аукціон. Всі кошти вони передали на забезпечення медичною допомогою Збройних Сил.
Дивіться також Реабілітація військових – завдання суспільства: що мають зробити держава, бізнес і цивільні
Важливий меседж світу
У американському університеті Берклі, що в Каліфорнії, провели благодійну виставку історій українців про війну. Всі ці свідченні збережені на соціальній онлайн-платформі Svidok.org. Організатори планували створити простір, який приверне увагу іноземців до злочинних дій Росії.
Газети дають статистику, кількість втрачених танків, нальоти, а “Свідок” розповідає людські історії. Мета заходу полягала в тому, щоб дати світові побачити, що українці переживають щодня, – розвинути емпатію та співчуття, а також спонукати людей продовжувати підтримувати Україну, до перемоги,
– розповів організатор виставки Джеймс Ходсон.
Головним завданням виставки було висвітлення знищення росіянами культурної та національної спадщини України. Окрім спостерігання за об'єктами, гості могли взяти участь у благодійному арт-аукціоні. Вони мали змогу придбати українські гобелени ручної роботи, картини відомих художників, таких як Катерина Криволап та Олександр Штець та інші приклади народного мистецтва.
Не оминули на аукціоні й раритетні експонати прямо з фронту. Серед таких історичних предметів була пляшка бахмутського шампанського та малюнок на гільзі від 122-мм гаубичного снаряда від Ольги Прасол. Також гості мали змогу отримати в колекцію створені під час реабілітації арт-терапією у рівненському шпиталі мистецькі роботи захисників.
Під час аукціону вдалось зібрати близько 20 тисяч доларів. Ці гроші підуть на допомогу шпиталю у Рівному та на тактичну медицину бійцям 92-ї окремої штурмової бригади ЗСУ й спецпідрозділу “Кракен”.
Раніше такі виставки вже проводили у Нью-Йорку та Вашингтоні. Організатори планують надалі продовжити створення таких виставок не тільки у США, а і в Європі.
Підтримка українських бійців
- Волонтерський штаб "Українська команда" передав розвідникам з ГУР дрони-камікадзе. Такі безпілотники здатні переносити до 1 кілограму вибухівки, що точно викличе проблеми в окупантів.
- Сергій Стерненко оголосив наймасштабніший збір, щоб завдати росіянам серйозного удару – навіть більшого, аніж у Пскові. Метою є зібрати 75 мільйонів гривень. Він анонсував, що спочатку українці побачать результат, а вже потім засоби досягнення.
- ОККО спільно з фондом "Повернись живим" передали силам оборони 25 розвідкомплексів "ШАРК", на які збирали у рамках ініціативи "ОКО ЗА ОКО". Додатково компанія придбала ще 25 безпілотників "про запас".