Нинішня влада повинна розуміти, що питання України лежить далеко за її кордонами. Саме "український" кейс став приводом для зняття з перегонів керівника виборчого штабу Пола Манафорта та атаки ЗМІ на Фундацію Клінтонів, яка також фінансується за рахунок українських олігархів.

Питання продажу українських "Кольчуг", справа Лазаренко, підтримка Помаранчевої революції та Євромайдану, питання надання Україні військової підтримки та інші важливі теми стали "яблоком розбрату" всередині американської політики та коштували не одного крісла у найвищих ешелонах американської влади.

Візит Байдена не є виключенням. Як віце-президент він постійно спонукав Адміністрацію США до підтримки України, переконуючи в цьому обидва табори як республіканців, так і демократів. І якщо "дядько Джо" й справді планує балотуватися в президенти у 2020 році, тоді саме від розв'язання конфлікту в Україні будуть залежати його шанси посісти найбільш впливову посаду у світі. Таким чином через глобальні процеси доля, в тому числі і США, буде вирішуватися саме в Україні.

Читайте також: Байден розповів, коли варто чекати реалізації політичної частини мінських угод

Політикам час усвідомити, що "хуторянське" регіональне мислення може призвести до катастрофи та суттєво вплинути на розкладку всередині політики Заходу.

З іншого боку, якщо Україна стане успішною, тоді й "західний альянс" також втримається на своїх позиціях. А, можливо, й просунеться далеко на Схід.

Саме такими були меседжі Байдена: американських прагматизм, помножений на західні цінності в купі з намаганнями зупинити подальшу ескалацію у світі.

Досвідчений політик чудово розуміє, де буде вирішуватися доля світу. Саме тому він завітав в Україну відразу після отримання найвищої нагороди "Ордену Свободи" від президента США минулого тижня.

Незважаючи на менталітет "хати з краю", в сучасному світі неможливо стояти осторонь глобальних процесів. Україна знаходилась і завжди буде знаходитись на стику цивілізацій.

Нагадаємо, 16 січня віце-президент США Джозеф Байден в останні дні на посаді відвідав Київ з офіційним візитом.