Порушення справи за земельні махінації

На початку січня 2012 року Арсенові Авакову закидають земельні махінації. За інформацією прокуратури області, у 2009 році Аваков підписав низку доручень, якими незаконно було відчужено майже 55 гектарів державних земель.

Водначас, справу також завели і на службових осіб харківської ОДА та Головного управління Держкомзему області.

Харківська "Батьківщина" одразу ж заявила про політичне переслідування екс-губернатора й назвала кримінальну справу "політично вмотивованою".

Як заявила прес-секретар Авакова Наталія Статівко – "глава області не підписує державні акти на землю – він за своїми посадовими обов'язками не має таких повноважень. Все це виглядає, як політично доцільна акція".

Наступного зня у ЗМІ з'явилося повідомлення, що Арсен Аваков перебуває за кордоном. Таке рішення було прийнято обласним осередком "Батьківщини", мовляв, екс-губернаторові в Україні світять політичні репресії та переслідування.

Невдовзі Аваков заявив, що ця кримінальна справа сфальсифікована і таким чином влада намагається розправитися з ним. Також він заявив, що справу було порушено не проти нього, а за фактом.

Збрехав сайт обласної державної адміністрації. Справу порушено не стосовно Авакова, а за фактом. У повідомленнях цих офіційних купа брехні, – сказав екс-губернатор.

Справа за фактом перевищення влади

26 січня 2012 року обласною прокуратурою проти Авакова порушилли кримінальну справу за фактом перевищення влади та службових повноважень за частиною 3 статті 365 Кримінального кодексу України.

Через кілька днів, вранці 31 січня у старій квартирі Авакова (у ній екс-губернатор не живе вже впродовж кількох років), розпочався обшук.

Невдовзі представники прокуратури перейшли до обшуку другої квартири Авакова, що на вулиці Мироносицькій у Харкові. Там Екс-губернатор офіційно зареєстрований. Проте, не стали озвучувати постанову, зіславшись на присутність сторонніх осіб, – журналістів.

Адвокат Авакова Юрій Вишневецький зазначив, що під час обшуку були допущені грубі порушення.

Зокрема, були вилучені грошові кошти, що належать дружині Авакова. Також під час обшуку були вилучені предмети і документи, які жодного відношення до кримінальній справи не мають, – додає він.

Натомість, правоохоронці, які провидили обшук, коментарі давати відмовилися.

У той же день Авакова оголосили у міжнародний розшук. За поданням слідчого прокуратури Харківської області Червонозаводським районним судом Харкова для нього було обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

Через 2 тижні адвокат екс-губернатора Харківської області Арсена Авакова Юрій Вишневецький попросив Генпрокуратуру скасувати порушення кримінальної справи проти його підзахисного у зв'язку з відсутністю складу злочину. Він зазначив, що подав позов із проханням про скасування цієї постанови в Червонозаводський районний суд Харкова.

Затримання Авакова в Італії

Невдовзі, 21 березня, у ЗМІ з'явилася інформація, що Авакова розшукує Інтерпол. Згодом, у МВС підтвердили, що екс-губернатора Харківської області Авакова дійсно затримали в одній з країн Євросоюзу. Повідомлялося, що найімовірніше – це Італія.

Є інформація про затримання Арсена Авакова в одній з країн Євросоюзу. Але поки Інтерпол не підтвердив її офіційно, – зазначив начальник прес-служби МВС Володимир Поліщук.

Сьогодні, 27 березня, "Батьківщина" направила листи генеральному секретареві Інтерполу та Уряду Італії з проханням врахувати політичну вмотивованість переслідування Арсена Авакова та звільнити його.

У той же час повідомляється, що Генеральна прокуратура України готує пакет документів для екстрадиції з Італії в Україну екс-глави Харківської облдержадміністрації Арсенія Авакова.

Рішення за італійським судом

За словами Голови Української Гельсінської спілки з прав людини Євгена Захарова, тепер потрібно дочекатися рішення італійського суду щодо Авакова.

“Має бути суд і суд буде вирішувати чи є запит на екстрадицію від української влади. Суд буде вирішувати чи погодитись на цей запит, чи не погодитись. Як відомо, із Богданом Данилишиним в цій історії чеський суд не погодився на екстрадицію і надали йому політичний притулок”, – відзначив Захаров.

Генеральна прокуратура переконує, що слідує "букві закону", опозиція в той же час вкотре говорить про політичні переслідування. Сам Аваков утримується від коментарів.

Отож, тепер основний акцент українських і світових ЗМІ зорієнтований на рішення італійського суду.

Ірина Вовк