Росіяни кажуть, що придбали ММК ім. Ілліча – Бойко переконує, що не продавав.

Про придбання Маріупольського металургійного заводу представники не особливо відомого, навіть скажу зовсім невідомого загалу Російського металургійного концерну заявили сьогодні. Провели прес-конференцію, на якій оголосили – купили 100 % акцій ЗАТ «Ілліч-Сталь» - головного акціонера маріупольського гіганту - ще минулорічного травня. Мовляв, тепер можуть встановити контроль над підприємством. Та на самому ММК серйозно заяви представника "Формігос Холдинг ЛТД" (Кіпр) Бориса Подольского та компанії "Рівейн ЛТД" Іллі Горна, які називають себе не інакше, як представниками нового власника, серйозно не сприймають. Кажуть, інфа про зміну структури акціонерів компанії не відповідає дійсності і називають її спробою маніпулювання громадською думкою. При цьому голова правління комбінату Володимир Бойко зауважує: «Це справжнісінька брехня! Що тут коментувати, якщо ніхто нічого не продавав! Ця інформаційна кампанія триває з квітня минулого року». Водночас, він не озвучив свої припущення щодо того, хто проводить проти нього інформаційну кампанію, зазначивши, що не надає цьому питанню великого значення.


Чим закінчиться вся ця історія – наразі сказати важко. Хоча й не виключено, що завтра в медіа з’явиться угода купівлі-продажу меткомбінату із підписом, дуже вже схожим на підпис все того ж пана Бойка. Бо сказав же Б.Подольський: «Ми зможемо відстояти наші права. Покупка була здійснена у повній відповідності до закон6одавства і з усіма легітимними підписами. Про жодне рейдерство не йдеться». І додав: "Я не думаю, що у нього (В.Бойка) є можливість скасувати угоду».


До речі, ще два місяці тому Володимир Бойко заявляв про рейдерську атаку на підприємство і про, нібито, загрозу примусового продажу 14 тисяч акцій компанії. Крім того, Володимир Семенович збирався піти до прем’єр-міністра Азарова. Каже, аби вирішити питання з відшкодуванням ПДВ. Мовляв, ситуація на комбінаті важка, тож гроші не завадять. Втім, про що насправді говоритимуть на Грушевського, якщо така розмова дійсно відбудеться, достеменно невідомо.


Деякі ЗМІ пов'язують інформаційну кампанію довкола ММК Ілліча з групою "Приват", яка, зокрема, намагалася через суд заборонити проведення зборів акціонерів комбінату, а також ініціювала судові позови щодо контрактів з постачання на ММК феросплавів.


Ілля Горн, згаданий вище раніше мав відношення до «Смарт-груп». Був директором «ЧСЗ», та потім звідти пішов.