Хм, за що така компенсація і чому про неї не говорять у всіх медіа?

Щоправда, є один "невеликий нюанс". Комісію потрібно сплатити на цьому чудовому сайті "центру". Тобто, ввести туди всі дані своєї карти: номер, термін дії, cvc. Одним словом – люб'язно відчинити двері та запросити крадіїв до власної хати.

Читайте також У пошуках роботи за кордоном: як українцям не поповнити гаманці шахраїв

Ви, звісно подумали: “Тю, зрозуміло ж, що це шахраї!” Але статистика, що наведена мною у книзі “Як не стати овочем”, переконує, що так ми думаємо, коли подібні повідомлення отримує хтось із знайомих. Та побачивши подібні повідомлення, думаємо “Чому б не спробувати? А раптом. Це ж 170 гривень, а отримати можна ого-го!”.

Цей тип шахрайства є одним з таких, що апелює до відчуття "нас завжди дурили, може, хоч до Дня Незалежності, щось виплатять". Пам'ятаєте, як при Совєтах під державні свята премії видавали? От і я не пам'ятаю, а цільова аудиторія таких розводів дуже добре пам'ятає.

В чому суть цього шахрайства і який алгоритм

 1. Масова реклама – з фото Алли Мазур, Наталії Мосійчук та інших відомих людей або ж просто паспортом та грошима. І це далеко не повний перелік. Основне – впізнавана особистість, що одразу надає такій афері авторитетності, що нас і спантеличує.
 2. Клікаєте на рекламу і вам відразу пропонують розрахувати компенсацію. Швидко і без запаморочливих алгоритмів. Щоб швидше вкрасти ваші гроші.
 3. Потрібно ввести свій емейл та 6 останній цифр карти. Тут без коментарів: якщо хтось вимагає ваші особисті дані – ви знаєте, що з цим НЕ робити.
 4. Не важливо, що ви там напишете. Процес пошуку запуститься і буде на ваших очах ретельно перебирати різні бази в розрахунку саме вашої компенсації. Імітація на 5+.
 5. Вже тут вам паралельно показують відгуки "людей", які сумнівалися, але ризикнули і от уже отримали свої 30, 40 чи 100 тисяч гривень компенсації.
 6. Бінго – ваша компенсація розрахована і вона чудова (в мене 76 000 грн). Хочете її отримати – тисніть на кнопку "зв'язатися з юристом".
 7. Запускається процес пошуку вільного юриста і ось ви уже спілкуєтеся з ним у чаті.
 8. Юрист перевіряє чи не виплатили вам вже компенсацію – держава не може виплачувати двічі!
 9. Нарешті юрист повідомляє: "Ні, ви раніше її не отримували". Тоді заповніть анкету. Нічого надзвичайного: ім'я, вік, стать, номер карти. Теж можна написати будь-що.
 10. Потім радісний меседж від юриста: "Виплата компенсації займе 5 хвилин і гроші будуть у вас на карті. От тільки сплатіть комісію в 170 грн".
 11. І ось він – момент істини – форма для оплати з усіма даними карти.

І так, на кожному етапі вас супроводжують відгуки "людей", які не вірили, але ризикнули і от уже отримали свої тисячі гривень. Вони "підбадьорюють" та впевнено підштовхують до лап шахраїв.

До теми 2 000 євро за "пошук" польського коріння: у Києві затримали шахраїв

В чому шкода для вас?

Ви віддаєте шахраям все, що потрібно - номер, термін дії, cvc. Там ще посилання є – не забудьте підняти ліміт для оплати в інтернеті.

У вас вкрадуть усі можливі гроші з карти. Все, що дозволить ліміт.

Тут прекрасно все. Вічна класика онлайнового шахрайства! І надалі, поки ви не помітите, що сталася біда, шахраї зможуть скористатися вашою картою для будь-чого. Адже ви самі необачно дали їм на це карт бланш.