Тренер Повєткіна Тедді Атлас (скоріше консультант-коментатор) лише радий, що IBF відмінила бій із Кличком. Результат поєдинку був на 90 відсотків відомий. Можна бути впевненим, що Хрюнов та компанія заздалегіть продумали піар-ходи із дискваліфікацією російського боксера, мовляв, Саша битися хотів і нікого не боїться, а от зла і страшна IBF взяла і скасувала поєдинок року.

Британець Чізора був правий, сказавши: «Так як я і говорив, коли був у Польщі, Повєткін – це просто черговий опонент, який полюбляє бавитись у суперважкі ігри. Повєткін, очевидно, досягнув своєї межі… і повернутись на гору буде важко».


Дерек не дарма назвав це «суперважкі ігри». Повєткін, круїзер за походженням, протягом кар’єри зустрічався із одним більш-меш нормальним суперником у суперважкій вазі – Едді Чемберсом, а хто Чемберс? Чемберс теж не природжений супертяж. Таке саме походження і в Хея, і в Адамека. Усі ці боксери завітали в суперважкий дивізіон за схемою: прийшов-заробив-пішов. Хей просто примудрився із пенсіонерами (Баррет, Валуєв, Руїз – бились із Хеймейкером у 36-38 років) заробити собі ім’я у «королівському дивізіоні» і завдяки вдалому менеджменту забрати і пояс чемпіона. Щодо Адамека – то цей безстрашний, але із набиранням ваги втрачається його основний козир – швидкість.

Висновок «круїзерів» такий: або дочекатися, поки Клички підуть, або вийти проти них в ринг і загробити свою кар’єру. У випадку з Адамеком – поляк повинен зустрітись із двометровим Майклом Грантом в кінці серпня і це стане такою собі підготовкою до Кличків.

Щодо Хея, то в балакучого британця є одна нав’язлива ідея: дочекатись поки Віталію Кличку стукне сорок і тоді вже спробувати перебоксувати українця. Саме перебоксувати, бо зробити щось із уже легендарним підборіддям Біг Бро дуже і дуже складно.

Тепер до Володі: Схоже, йому доведеться вдруге у кар’єрі зустрітись із другим номером у рейтингу IBF Самюелем Пітером. У 2005 році «Нігерійський кошмар» на пару із Кличком-молодшим влаштували справжнє шоу: тричі побувавши в нокдауні Володя виграв бій. За чутками, Стюард тоді дав спеціальну установку WK: як тільки потрясли – падати відразу на ринг. По-перше, у такому випадку суперник не зможе добивати, по-друге, таким чином Кличко зможе подолати психологічний бар’єр (менший брат відразу «ламався» після потужних ударів, які проходили в голову).

Американцям протистояння Кличко-Пітер набагато цікавіше, ніж Кличко-Повєткін, тому можна надіятись, що SHOTIME змінить свою думку і покаже поєдинок 11 вересня у прямій трансляції. HBO, схоже, чекає лише на один бій Кличко-Хей.


Інтригу поєдинку Кличко-Пітер ІІ вбивають події 2008 року. Віталій після 4-річної перерви просто знущально декласував Пітера. Але ось стиль Володі і Віталіка зовсім різні (до Віталія ще ніхто не зміг призвичаїтись) + ще й слабке підборіддя «молодшого» триматимуть у напрузі усіх. Поки що згадаємо як це було…