Згідно із даними, лише 300 громадян України задекларували свої доходи за 2011 рік на суму від одного мільйона до одного мільярда гривень.

Про кількість мільярдерів в Україні поки інформації немає.

Абсолютно інша картина була за підсумками 2010 року. І це при тому, що 2008-2009 роки були кризовими, а стабільності як на світових ринках, так і на українському не було. Нормалізація почалась, як ми пам'ятаємо, на початку 2010 року.

Так, багатіїв, котрі задекларували свої прибутки, було аж 7311 осіб.

“Найбільша кількість мільйонерів, за підсумками кампанії декларування, зафіксована була в Києві (894 людини), Дніпропетровській (681) та Донецькій (524) областях”, - зазначив голова ДПСУ Олександр Клименко у вересні 2011 року.

"Ми маємо суттєвий приріст мільйонерів за результатами декларування. У 2010 році їх було 6155 осіб", - додав Клименко.

Куди ж поділись мільйонери в 2011 році? Невже одні нарощують капітал семимильними кроками, а іншим доводиться приховувати свої доходи в офшорах або просто закривати бізнес?

Наприклад, статки старшого сина Віктора Януковича Олександра сягають, за інформацією журналу “Фокус”, 771,2 мільйона гривень.

Це тільки офіційні дані, адже оцінювались журналом тільки видимі активи компаній на підставі офіційних даних, публічної інформації, консультацій з експертами і даних, надані самими власниками. У рейтингу не оцінюються активи, що знаходяться в пасивному управлінні, право власності учасника на які чітко не простежується і особисте майно.

Крім того, у рейтингу "200 найбагатших людей України" бізнесмен, депутат від Партії регіонів Юрій Іванющенко потрапив у топ-30 найбагатших людей України.

За цей рік Іванющенко піднявся з 108-го на 26-те місце.

"Фокус" зазначає, що це стало можливим завдяки першим проблискам його публічності. У 2011 році він уперше дав інтерв'ю, а в березні цього року через бізнес-партнера передав кореспонденту журналу Forbes список афільованих з ним компаній.

Одним з рекордсменів зі збільшення статків також став Дмитро Фірташ. За рік він практично подвоїв минулорічний результат. Журнал "Фокус" оцінив його статки в 2,8 мільярда доларів.

А, що ж із кількістю підприємців, які не входили і не входять до списку найбагатших?

Тут варто навести цифри, які скажуть самі за себе:

З квітня по липень 2011 року було зареєстровано близько 31 тисячі підприємців, тоді як за аналогічний період 2010 року - 83 тисячі. Падіння склало 2,5 рази.

У січні цього року число фізосіб зросло лише на 2 479 у порівнянні з груднем. Наразі цей показник складає 1 325,286 тисяч.

При цьому, згідно з даними податкової, в Україні припинило свою діяльність більше 245 тисяч підприємств і підприємців.

Зокрема, ось офіційна інформації ДПСУ за 2011 рік:

Деклараційна кампанія триватиме до 1 травня 2012 року, тому можна сподіватися, що кількість мільйонерів, які таки задекларують свої доходи, буде набагато більшою.