Це літо не стало виключенням. Ну, люблять громадяни сусідньої держави відтягнутися по повній. Та й місця обирають найоптимальніші - Єгипет, Туреччина. Саме ці країни підходять для "найкращої" відпустки. Тут за достатньо помірну плату можна зупинитися у п'ятизірковому готелі з "all inclusive", де екзотичне харчування з алкоголем необмежені, а вечорами можна й на шоу сходити.

Дійсно, 5 зірок і "все включено" грають основну роль у виборі місця відпустки. За 600 доларів можна смачно поїсти, пожити в комфортабельному номері, покупатися в блакитному басейні, позасмагати на ліжаках і побачити щось нове. Для порівняння, відпочинок в Сочі обійдеться з 3-разовим харчуванням за номер в 55 тисяч рублів (майже 2 тисячі доларів). На думку відпочиваючих, це дуже дорого, а екзотики немає.

Але є дуже велика проблема: росіяни не вміють відпочивати! Я, звичайно, за всіх не кажу. Насамперед йдеться про тих, хто думає: я заплатив за відпочинок з усіма принадами, тому можу і поводити себе на всі 100.

А потім відпочинок перетворюється у такі назви статтей в Інтернеті: "У Туреччині - масова бійка росіян і співробітників 5-зіркового готелю", "Отравление россиян в Турции: полиция арестовала проституток и изъяла суррогат", "В связи с отравлением россиян Турция закрывает магазины с алкоголем", "В Турции отравились 98 россиян", "Скончался четвертый россиянин, отравившийся алкоголем в Турции" та інш.

Тепер кілька цифр з офіційної статистики. За словами в.о. керівника Ростуризму Олександра Радькова, в 2010 році отруїлося алкоголем у Туреччині - 78 осіб, а в Єгипті - 98.

Які ж причини таких "пригод" росіян (та й зрештою українців) закордоном? Турецькі та єгипетські готелі звикли, що слов'яни люблять погуляти, а для цього потрібно багато алкоголю. Хіба вистачить грошей, щоб закупити стільки літрів ліцензованих міцних напоїв. Звичайно, що ні. Тому власники готелів йдуть на порушення і економію - закуповують суррогат. Зокрема, понад 2 тисячі пляшок віскі, яким отруїлись росіяни в цьому році, були з Кіпру. Алкоголь розвезли в найвідоміші курорти Туреччини.

Чому не отруюються німці, британці??? А тому, що вони не такі "затратні". Більшість з них приїжджають відпочити, забути про проблеми, роботу, насолодитися заморською атмосферою. І для цього не потрібно пити літрами горілку або джин, їсти все, що лежить на столах, а потім бігти комусь бити обличчя або плавати вночі в морі.

Жахлива поведінка росіян всім давно відома. Тому в тур-агентствах пропонують спецтури "без росіян". За це доведеться заплатити на кілька сотень доларів дорожче, але спокійний відпочинок вам гарантовано. Та й харчових отруєнь там не може бути, бо європейський рівень обслуговування на найвищому рівні.

Європейці звикли себе поважати, слов'яни не навчились цьому. Та й на тему висміювання власних співвітчизників теж є програми (відомі мешканці Тагілу з "Нашої Раши" або спецрепортажі з курортів деяких телевізійних каналів РФ).

Наостанок додам, що нещодавно на одному з туристичних сайтів читав такий відгук: "Їхали в Єгипет перед Новим роком. Зібралась дуже весела компанія, весь літак за 4 години польоту випив всю горілку, яку брали з собою. Це був найкраща подорож у житті. Не помітили навіть як прилетіли в Хургаду. Час прийшов відмінно..."

No comments...