Раніше, якщо ви пам’ятаєте, Генеральна прокуратура та СБУ за кришування видобутку бурштину затримували максимум заступників районних прокурорів та заступників начальників райвідділків поліції на Рівненщині. І тих, після фотографування з килимами грошей та гучного арешту, зрештою, відпускали, фактично зливаючи в судах проти них всі кримінальні справи.

Тепер же є шанс, що перед законом за оборудки з бурштином постануть справді серйозні фігури. Обидва нардепи – Розенблат та Поляков – вже встигли назвати подання щодо зняття з них депутатської недоторканості провокацією і політичною розправою.

Хоча затриманий охоронець депутата Розенблата, через якого нардепу, як каже НАБУ, передавали хабар в 200 тисяч доларів, вже встиг, як то кажуть, "розколотися". Він пішов на угоду зі слідством і повідомив детективам багато цікавих деталей. Зокрема, і про те, що, крім функцій охорони, ще й виконував роботу інкасатора при цьому народному депутатові.

Так само чимало зможе розповісти і помічниця народного депутата Полякова, яку заарештовано за рішенням суду і яка теж, за твердженням НАБУ, допомагала передавати пакунки з грошима від зацікавлених добродіїв до народного депутата Полякова.

Читайте также: "Барани" в овечих шкурах: остаточний провал поліцейської реформи

Але це ще не все. Бо клуб любителів бурштину під куполом Верховної ради не обмежується тільки представниками фракції БПП та "Народного фронту". Чималий інтерес до видобутку сонячного каміння проявляли і представники "Радикальної партії".

На нещодавньому засіданні Житомирської обласної ради місцеві депутати дали дозвіл фірмі "Екологічні технології та будівництво" добувати бурштин на 400 гектарах одного з районів області. Це, для порівняння, територія розміром в майже 400 футбольних полів.

Всі так багато говорили про легалізацію копачів та клондайків, і ось вона легалізація в повний зріст і без законодавчої тяганини. Дивна фірма офіційним рішенням обласної ради отримує не маленьку ділянку в хащах, а сотні гектарів під промисловий видобуток.

Тамтешнім селянам в угоді пообіцяли: фірма вкладе в розвиток їхнього населеного пункту п'ять мільйонів гривень. І нижче дрібним шрифтом додали, якщо, звісно, отримає прибуток.

Думаю не варто розповідати про численні способи зробити так, щоб в реальності прибуткова фірма на папері різко стала збитковою.

Читайте также: Про свято безвізу з гострим присмаком "совка"

Цікаво інше: найактивніше цей дозвіл на видобуток бурштину проштовхувала чомусь фракція "Радикальної партії". І ми швидко з’ясували чому.

Засновником фірми, яка отримала від Житомирської облради дозвіл на промисловий видобуток коштовного каменю, є такий собі Анатолій Капустюк. Колись він балотувався до Верховної ради за списками "Радикальної партії" і до початку минулого року працював помічником у народного депутата Олега Ляшка. Причому сам пан Ляшко, як тільки його про це спитали, чомусь ледь пригадав про свого помічника Капустюка.

Дивно, чому головний радикал став забувати своїх нещодавніх соратників. Чи не тому, що у справі бурштинової мафії, за яку нарешті взялись новостворені антикорупційні органи, може побільшати заарештованих помічників нардепів? І, власне, самих підозрюваних народних депутатів.