І все, що ви там "залишаєте", може бути використано проти вас. Це питання вашої особистої безпеки. І у мирний час могло би бути суто приватною справою. Але зараз стало питанням національної безпеки. Російські соцмережі, пошуковики, антивірусні програми, і, навіть, 1С бухгалтерія в умовах війни є ніщо інше як інформаційна інфраструктура ворога, яка пронизує нашу країну на різних рівнях, може бути використана і використовується проти нас.

Читайте також: Заблокувати "ВКонтаке", "Однокласники" та "Яндекс" можуть вже у середу-четвер, – джерело

Оскільки нинішня війна ведеться передусім за свідомість громадян, то Україні потрібен інформаційний карантин, принаймні проти ворожої пропаганди, збору інформації і взагалі технологічного доступу прямо в нервову систему. Відключення російських телеканалів свого часу також було вимушеним, і, як показує досвід, цілком виправдвним. Уявляєте, що було б під час здійснення ворожих інформаційних спецоперацій, якби це ще й розносилося по Україні телебаченням РФ? Скільки додаткових ресурсів довелося б витрачати на протидію, і то без гарантії результату через різницю потенціалів. І тому що виправдовуватися завжди гірше, ніж атакувати.

Тому я підтримую рішення РНБО України про блокування російських інтернет-сервісів. Саме по собі це ще нічого не гарантує, але з часом розверне обличчя і увагу українців від другорядних сервісів Рунету до того ж Facebook, Tweeter, Instagram, Gmail, GoogleMaps etc. А українські програмісти зробять заміну 1C Бухгалтерії. З'являться й українські "однокласники", тільки з іншою назвою і в домені UA, де заведуть собі записи навіть ті випускники наших шкіл, які зараз живуть у Росії. Бо школи їхні тут.

Україна не "перетворюється на Росію", як закидають нам російські ліберали, вона від неї захищається. Ми не закриваємося від світу, а тільки від шкідливого і руйнівного для нас російського впливу.

Не знаю, як це буде зроблено технічно, але політично це потрібно було зробити ще 3 роки тому...

Читайте також: Що ви думаєте про блокування Вконтакте та інших російських ресурсів в Україні?