Та розмова піде не про те, що українського режисера осетинського походження вже встигли «клонували», а про те, хто ж він насправді.
Одні називають його «генієм», інші «гламурним режисером для тих, в кого є гроші». Та якщо копнути глибше, все набагато простіше. Він просто любить свою справу, і погодьтесь, робить її якісно.

Алан народився у Північній Осетії, виріс на Донеччині, а став режисером на студентській лаві в Києві. Мало хто знає, що на початку своєї кар’єрі Бадоєв знімав документальні фільми та отримував за них призи. Та лише перший відеокліп для Ірини Білик «Снег» став візитною карткою для амбіційного режисера та його команди. Я пам’ятаю, як ми з колегами розібрали це відео на дрібні шматочки, особливо бурхливо обговорювали оператори. Лише з часом стало відомо, що цей кліп зняв той самий Алан Бадоєв. Можливо це і зіграло на руку режисеру, що оцінювали в першу чергу не його, а роботу.

Чому амбіційний? На той час (приблизно 2002-2004 рр.) ринок займали гіганти української кіноіндустрії Семен Горов, Макс Паперник та Віктор Придувалов. А тут нікому невідомий Алан Бадоєв зі своїми ідеями, планами та бурхливою фантазією прийшов і …залишився.


Новий підхід як у роботі, так у стилі зйомок, монтажу, картинки в цілому, одним словом запропонував «свіжий подих». Поступово Бадоєву почали довіряти, і він став кращим.

Сам режисер каже, що головне у будь-якій справі не капітал, а команда. Адже починав він з мінімуму – позичені гроші, довіра та друзі, які стали колегами по знімальному майданчику.

Валерій Меладзе, Наталя Могилевська, Світлана Лобода, Тіна Кароль, Авраам Руссо, Софія Ротару, Алла Пугачова– в його кліпах з’являються щоразу по-новому. І не дивно, що їм це подобається. Кліпи «Віа Гри» - це взагалі окрема тема. Чого лише вартий кліп «Поцелуи». Зірки, бажають бачити себе лише з кращої сторони – це основне завдання режисера, бо кліп і є візитною карткою артиста.

Якщо раніше подивившись нове відео, усі із захопленням цікавились «Хто зняв?», і відповідь «Знову Бадоєв, ну він дає!». То тепер кожне відео розглядається під різними кутами, критики у пошуках так званих «плагіатів», артисти «в кого ж краще». Та копіювати когось теж треба вміти :-), і знаходити золоту середину між потребами знаменитостей та дійсно хорошим сценарієм.

Окрім кліпів, Бадоєв знімає ще й фільми. Зараз Алан знімає музичну стрічку, що складається з 12 композицій французької співачки Лари Фабіан. Композитор та продюсер Ігор Крутий.
((детальніше про проект можна дізнатись тут http://www.24tv.com.ua/news/1/1/29402))

Першу новелу знімали у Львові. Триває знімальний процес в Києві та його околицях. Незабаром знімальна група вирушить за кордон.

Ми, журналісти, звикли спілкуватись з режисерами, коли вони опиняються по інший бік відеокамер та фотооб’єктивів. Хтось надягає маски, хтось лишається «в образі», та лише одиниці залишаються собою. А бути собою, це велика розкіш XXІ століття.

фото: автора,
www.badoev.com
УРА-інформ
http://tabloid.pravda.com.ua