Ще місяць тому, під шумок Світлодарської дуги, на деяких інших ділянках війська ЗСУ тихенько, але впевнено підрівняли лінію фронту. На Луганщині тоді просунулися трохи в бік Стаханова і Первомайська (не про все можна говорити одразу, про щось краще мовчати і згодом), але через такі дії українських військових росіяни трохи побоюються і весь час у напрузі – раптом почнеться наступ. І тим не менш, це не заважало їм "накидати" вночі по нашим позиціям з мінометів та артилерії 152 мм калібру. Вдень було трохи спокійніше – застосовували СПГ і протитанкові керовані ракети. До середи, за словами хлопців, інтенсивність обстрілів була доволі серйозною, враховуючи озброєння. А після 19 січня все пішло на спад. Кілька разів працювали міномети, але без артилерії. СПГ і стрілкотня нікуди не зникли. Ворог запросив припинення вогню і відтоді практично настала тиша. Чомусь їм різко захотілося, щоб здійснили розведення військ в Золотому і Станиці. ЗСУ не ведуться.

В Новолуганському тиждень почався також з обстрілів артилерії і 120 мм мінометів. Є відомості про 200 і 300 з того боку, яких завезли в Горлівську лікарню. Противник тут окопується та мінує підходи до себе. У них пройшла ротація, заїхали швидше за все росіяни, бо з'явилися прапори російського десанта.

На Донеччині ситуація контрольована і не надто напружена. Нажаль, українські військові вже звикли і до роботи гранатометів, і до мінометів. Для них обстановка, коли працює таке озброєння, вже звична. Під постійним обстрілом Світлодарська дуга, напевно, тримають у напрузі, бояться наступу. Горлівський напрямок – Зайцеве, Майорськ, район Авдіївки і найближчі населені пункти, де є війська ЗСУ – у постійних боях з гранатометів.

Ближче до Маріуполя інтенсивність обстрілів минулого тижня дещо знизилась. Хоча в Мар'їнці і Красногорівці обстріли з гранатометів і мінометів були досить відчутними, південніше було тихіше. У найгарячіших точках – Водяному і Широкиному весь тиждень була незрозуміла тиша. Хлопці зізнаються, навіть подумали, що чергове перемир'я підписали. Кажуть: майже ідеальна тиша була. Крім стрілкотні нічого не застосовували. Але в суботу зранку неподалік позицій прилетіло кілька 152 мм мін, почали працювати міномети. Б'ють прицільно по позиціям. Двоє наших бійців отримали контузію. В неділю наша група військових натрапила на противника, зав'язався бій. Військовим ЗСУ вдалося відійти без втрат, у противника один 300.

Щодо втрат у нашій армії протягом тижня – точну кількість жоден підрозділ не повідомляв. Відомо про одного бійця з серйозною травмою ноги. А за даними. Прес-центру штабу АТО загалом за тиждень восьмеро військових поранено і один загинув.

Незважаючи на новини, наша задача незмінна – допомога армії.

Daria Bura, "Повернись живим"

Читайте також: Акція "Е-десятина": реальну допомогу бійцям надали лише...