Обґрунтував свою потребу чиновник тим, що 2010 році – 7 років тому – лисиці кусали людей 400 раз. І не факт, що вони взагалі були скажені. А в 2016 році в області виявили 170 скажених лисиць. Щоправда жодної інформації – чи вони кусали когось із людей.

І ось, щоб запобігти сказу серед милих пухнастих тварючок, чиновники у Запоріжжі трохи показились самі, і вирішили вкласти у здоров’я лисиць 6 мільйонів доларів. На думку керівника департаменту, потрібно винайняти літаки, і з літаків вакцинувати лисиць по лісах.

Серйозно, вакцинацію потрібно проводити за допомогою авіації як самого ефективного транспорту. Там в записці так сказано. Авіацію треба обладнати спеціальними пристроями, з GPS, і розкидати з них вакцину по лісах.

Читайте также: Судді і нерухомість: як отримати "на шару" новеньку квартиру від держави

Бо інакше ніяк. Вакцинацію давно не проводили, лиси атакують з лісу. Тому щороку давайте розкидати з літаків 31 мільйон гривень. Там програма на 5 років.

Коротше, я тут підрахував. В роки, коли вакцинація не проводилась – в найважчий для лисичок період, в запорізькій області було 170 скажених лисичок. І один голова споживслужби.

Тобто зменшення поголів’я скажених лисиць коштуватиме 182 тисячі гривень за штуку щороку. Це якщо вони просто нанівець зійдуть. Це кожній скаженій лисиці можна купити по BMW х5 на литовських номерах і відправляти їх кудись до ростовської області. І я певен? що вони безперешкодно доїдуть і ніхто навіть різниці не помітить.

6 мільйонів доларів на вакцинацію? яку ніхто ніколи не перевірить? це відкритий простір для фантазій. Це ще голова управління трохи стримувався. Де ідентифікація лисиць з супутника за допомогою лазерного прицілювання? Де рій дронів який летить над лісом низенько-низенько і вакцинує кожну лисицю індивідуально прицільним вистрілом дротику?

А провести цю вечірку… тобто вакцинацію, у вікторіанському стилі? Костюмовані загони з хортами заганяють лисиць, але замість того, щоб пристрелити, гвардія у білих рукавичках та ведмежих шапках згодовує лисиці вакцинку зі срібної ложки.

Ви думаєте це мене несе? Це їх несе. Вбийте в пошуковик "стан медицини у запорізькій області". Подивіться, які там справи. 150 мільйонів це тупо вдвічі більше ніж в Запоріжжі заклали на ліки для людей в 2017 році.

Я згоден, що лисички приємніші. І як мінімум на відміну від людей задають менше питань. Але це ще не привід загортати вакцину у іспанський хамон.

Давайте думати про людей. 150 мільйонів це півтори тони непоганого віскаря. Розприскайте його над областю. І радості всім більше і скажені лиси точно так само перестануть хвилювати, ніби їх і нема. І креатив попре ще дужче, буде натхнення писати бюджет області на наступний рік.

Читайте также: Нагороджені Порошенком, або як СБУшники видовбували з горіха комашню

Ця новина могла б закінчитись доволі нудно, тому що як тільки плани по лисам вилізли в ЗМІ, у фінансовому управлінні сказали, що грошей на таке не дадуть. Але після цього губернатор повернув інтригу. Ні, він теж засудив таке марнотратство. Але тут знайшовся його підпис на документі, яким він якраз і просить внести це питання на розгляд обласної ради.

Хто раптом не знає, то вакцинація оральним способом лисиць за 6 мільйонів доларів з літака це цілком в стилі Костянтина Бриля. Тому мої співчуття пану Костянтину. Цього разу випалили, але як колись писали під пляшечкою – пощастить наступного разу.

Окрім вакцинації лисиць є ще конопачення дупел, підвищення родючості земель, поглиблення дна річки, зниження популяції ховрашка, зміна напряму вітру… Шукайте і знайдете.