Чи не забагато останнім часом стає в нас Церкви? Не релігійних будівель, не молитв, не вірян, не свят, а саме зовнішніх ознак діяльності Церкви у суспільстві. Церква вперто наближається до людей, не чекаючи, поки вони самі до неї прийдуть.

З початком Великоднього Посту по всім ескалаторам столичної підземки та на бігбордах просто неба повісили зображення Блаженнішого Митрополита Володимира із гаслами на кшталт «У піст головне не їсти один одного». Зрештою той же Глава УПЦ МП з бігбордів радів весні. Нині ж маємо зображення Митрополита з двома священнослужителями, які пройшли Другу світову – зрозуміло по орденам і медалям, що прикрасили їхній стриманий суворий одяг.

Сьогодні ж представники Української православної церкви Московського Патріархату вирішили, що мають благословити учасників параду військ, який відбудеться у Києві 9 травня. Військові, незалежно від віросповідання та бажання, отримали благословення Української православної церкви Московського Патріархату на участь в урочистостях з нагоди 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Під час репетиції дійства на Хрещатику, Архієпископ Львівський та Дрогобицький Августин - керівник Синодального відділу УПЦ МП із взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України - проїхав на кабріолеті «Чайка» уздовж вишикуваних 2,5 тисяч військовослужбовців, серед них, до речі, окрім українців були росіяни та білоруси, та освятив і благословив їх на участь у параді.

Складається враження, що йдемо на війну.