"Русский мир" прийшов в Україну через Московський патріархат, – релігієзнавець
Ідеї так званого "русского миру" прийшли в Україну саме через російську церкву. Тому, війна на Донбасі стала можливою та завдяки діяльності Московського патріархату на території країни.
Про це розповів релігієзнавець Олександр Саган на прес-конференції у Києві, передає УНІАН.
Читайте також: "Перетвориться на секту": протоієрей Коваленко розповів про помилки УПЦ МП
Він зауважив, що розвиток помісної православної церкви в Україні – це "фактично умова виживання країни сьогодні".
На проблему анексії Криму, війни на Донбасі накладається проблема виховання людей. Ми беремо та дивимось, хто їх виховував, що за православні армії на Донбасі бігають, які ідеї там на сьогодні домінують. Це ідеї так званого "русского миру", які прийшли в Україну через церкву,
– наголосив Саган.
За його словами, православ’я Московського патріархату віддаляється від ідеалу світового та переростає у політичне православ’я.
"Воно сьогодні починає домінувати не тільки на теренах РФ, але й на теренах України. Це є велика проблема, тому що на сьогодні Московський патріархат починає дрейфувати від світового православ’я", – додав він.
Релігієзнавець підкреслив, що українське православ’я має шанс вирватися із цього політичного православ’я та влитися у світове. Останнє, у свою чергу, отримало новий шанс відродитися через Томос про автокефалію Українській церкві.
Саган впевнений, що вихід України з юрисдикції Московського патріархату фактично запровадить перерозподіл світового православ’я.
"Українська ментальність часто втрачена під тиском не тільки російського телебачення, російських фільмів, але й церковних засобів масової інформації: проповідей у церквах, виховання дітей та молоді. Чого вчать у недільних школах в церквах Московського патріархату? Вчать любити Росію. І потім ми дивуємося, чому наші українці взяли в руки автомати та пішли воювати проти України, тому що нібито немає такої країни – їм про це з дитинства розповіли в церквах, що це "випадкове політичне утворення", яке претендує на якусь "штучну" мову", – підсумував релігієзнавець.
Історія православної церкви: дивіться відео
11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія та визнання їх канонічними.
Після цього Російська православна церква у Мінську зібрала Синод, за підсумками якого оголосила про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольською церквою. Згодом Вселенський патріарх Варфоломій прокоментував реакцію Російської православної церкви на рішення Синоду надати автокефалію Українській православній церкві. Він заявив, що росіяни не мають вибору та їм доведеться погодитися з рішеннями Константинополя.