Правляча партія Грузії відмовляється називати Зурабішвілі "президенткою"

14 листопада 2023, 22:33
Читать новость на русском

Джерело:

"Новини-Грузія"

Партія "Грузинська мрія" вирішила уникати використання терміна "президентка" та ігнорувати статус глави держави, Саломе Зурабішвілі.

Саломе Зурабішвілі висловила сумніви у можливості судового переслідування російського лідера Путіна та китайського Сі Цзіньпіна, водночас партія було обурена словами глави держави.

Дивіться також Парламент Грузії провалив голосування за імпічмент для президентки Саломе Зурабішвілі

Обурення правлячої партії 

Виконавчий секретар "Грузинської мрії", Мамука Мдінарадзе, стверджує, що Зурабішвілі "немає легітимності з боку депутатів, обраних народом, з боку більшості, яка її обрала".

Тому ми будемо називати її не президентом, а просто Саломе Зурабішвіл, опозиційним політиком,
— сказав він.

Також партія виразила своє невдоволення інтерв'ю Зурабішвілі французькому телеканалу LCI. Там прозвучало питання, чи вона очікує, що Путін й Сі Цзіньпін колись стануть перед судом за свої дії: Сі за звинуваченням у геноциді уйгурів, Путін за воєнні злочини та злочини проти людяності.

Чи думаю я, що це реалістично – ні

Зурабішвілі узагальнила свою відповідь, уникаючи конкретних імен та не відокремлюючи Путіна та Сі Цзіньпіна. Вона зазначила, що вірить у "історичний момент, коли все розкриється".

Але якщо ви запитаєте мене, чи думаю я, що це реалістично, то я відповім – ні,
– сказала Саломе.

Згодом прем'єр Іраклій Гарібашвілі відзначив, що її заяви "нічого не значать".

У грузинському уряді почали хвилюватися, що інтерв'ю Зурабішвілі може негативно вплинути на стратегічну співпрацю з Китаєм. Тому Гарібашвілі особисто зустрівся з послом Китаю в Грузії, щоб запевнити в дружбі та симпатії до КНР та Сі Цзіньпіна.

Що відомо про про запуск процедури імпічменту Саломе Зурабішвілі

  • 1 вересня стало відомо, що партія "Грузинська мрія" запускає процедуру імпічменту президентки Грузії Саломе Зурабішвілі через її візити до Європи, які не були узгоджені з урядом. Опозиція вбачає у цьому спроби завадити інтеграції країни до Євросоюзу.
  • 7 вересня Зурабішвілі заявила, що не збирається відставати попри імпічмент, ініційований "Грузинською мрією".
  • 18 вересня Конституційний суд Грузії розпочав розгляд конституційного подання про імпічмент Зурабішвілі.
  • 3 жовтня розпочалися слухання у Конституційному суді Грузії щодо імпічменту президентки, яка не з'явилася на них.
  • Конституційний суд Грузії визнав, що робоче турне президентки Саломе Зурабішвілі по Європі було порушенням та дозволив розпочати процедуру її імпічменту. Зурабішвілі каже, що нікуди не піде.