Конституційний суд обговорював це подання керівної партії "Грузинська мрія" протягом трьох днів. Голова КС Грузії Мераб Турава заявив, що висновок є остаточним і не підлягає оскарженню або перегляду.
До теми Імпічмент президентки Грузії: Конституційний суд розгляне подання депутатів
"Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі 31 серпня 2023 року під час своїх робочих візитів за кордон 1 і 6 вересня здійснила свої представницькі повноваження у сфері зовнішніх відносин без згоди уряду Грузії, порушивши тим самим положення підпункту "а" 1-го пункту 52-ї статті Конституції Грузії. Суд дійшов висновку, що це є порушенням Конституції з метою 48 статті Конституції Грузії", – повідомив голова Конституційного суду.
Після відповідного рішення Конституційного суду питання про імпічмент президентки передадуть до парламенту. Керівна партія "Грузинська мрія" може ініціювати голосування за імпічмент Зурабішвілі. Для схвалення необхідні 100 голосів.
Зурабішвілі заявила, що нікуди не піде
За інформацією "Эхо Кавказа", президентка Грузії відмовляється йти у відставку.
Я нікуди не йду, не піду у відставку,
– наголосила Зурабішвілі.
Лідер керівної партії "Грузинська мрія" Іраклій Кохабідзе заявив, що після рішення Конституційного суду вона має сама піти у відставку.
"Сьогодні європейське майбутнє і демократія були вбиті одним пострілом. Країна, де немає балансу між гілками влади, не може вважатися демократичною", – відповіла лідерка Грузії.
Також вона повідомила, що хоче бути присутньою у парламенті, коли "Грузинська мрія" проводитиме голосування за її "антиєвропейський імпічмент".
Що цьому передувало
- Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі відвідала Німеччину, однак цю поїздку не ухвалив уряд. Це викликало обурення у керівної партії "Грузинська мрія". Тому 1 вересня оголосили про запуск процедури імпічменту лідерки країни.
- Натомість Саломе Зурабішвілі запевнила, що європейське турне, яке вона запланувала на вересень – листопад і яке відмовилась підтверджувати партія, допоможе країні на шляху інтеграції до ЄС. Мовиться про візити до Німеччини, Швейцарії, Польщі, Бельгії, Данії, Болгарії та Чехії.
- Зауважимо, що президентка Грузії планувала прибути в Україну з візитом 22 – 24 серпня вперше від початку повномасштабного вторгнення. Однак парламент Грузії не схвалив це рішення.