Що означає емоційний допис Зеленського щодо саміту НАТО: політолог назвав 3 головні елементи

11 липня 2023, 22:51
Читать новость на русском

Дорогою на саміт НАТО у Вільнюсі Президент України Володимир Зеленський розкритикував умови союзників. У заяві українського лідера можна побачити 3 речі.

Таку думку 24 Каналу озвучив політолог Олег Саакян. За його словами, від саміту НАТО не варто очікувати неможливих речей.

До теми Україна заслуговує на повагу, – Зеленський на шляху до Вільнюса розкритикував умови союзників

Заява Зеленського має 3 моменти

Олег Саакян зазначив, що насамперед у дописі президента можна прочитати, що рішення ще не прийняте, формулювання не готове. Також Україна продовжує виступати з позицією серйозного тиску на нерішучу частину країн-партнерів зокрема.

Це стратегія, яка була обрана українським керівництвом досить давно, вона дає свої плоди. Володимир Зеленський вчергове вирішив тиснути на це питання напередодні свого прильоту до Вільнюсу, відповідно перемовини ще тривають,
– сказав він.

Ще один елемент заяви Зеленського про те, що переговори відбувалися без України.

"Мабуть, це єдина частина у заяві президента Зеленського, з якою я не можу повністю погодитись. Оскільки це саміт НАТО, там зустрічались країни, які входять до Альянсу. Тому логічно, що у них є свій внутрішній формат, де Україна не може і не має бути присутня", – вважає політолог.

Саакян про заяву президента: дивіться відео

Трамплін для саміту у Вашингтоні

На думку політолога, результати саміту у Вільнюсі будуть досить оптимістичними. Звичайно, не варто чекати від НАТО неможливого. Однак рішення, про які вже відомо, дуже хороші для України.

По всіх трьох напрямках, які задекларовані: вступ України до НАТО, гарантії безпеки для України, довгострокові програми співпраці, буде серйозне зрушення вперед. Вільнюс має всі шанси стати серйозним трампліном перед самітом у Вашингтоні через рік,
– переконаний Саакян.

Заява Зеленського

  • Президент України Володимир Зеленський дорогою на саміт НАТО заявив, що Україна буде представлена на саміті НАТО у Вільнюсі, адже це повага. Однак Україна також заслуговує на повагу.
  • Зеленський наголосив: надійшла інформація, що обговорюються формулювання без України. Він підкреслив, що абсурдно, коли немає жодних часових рамок і для запрошення, і для членства України, і коли натомість додається якесь дивне формулювання про "умови" навіть для запрошення України.
  • Президент України пояснив, що це схоже на те, що немає готовності ані запросити Україну в НАТО, ані зробити її членом Альянсу.
  • Український лідер зазначив, що у такому випадку залишається можливість торгуватися членством України в НАТО у переговорах із Росією. Для країни-агресорки це означає мотивацію й надалі продовжувати свій терор.
  • Генсек НАТО Єнс Столтенберг відреагував на допис Зеленського. Він зауважив, що НАТО ухвалила рішення прийняти Україну без ПДЧ. Шлях передбачає практичну допомогу для забезпечення повної взаємодії України та НАТО, створення Ради Україна – ЄС та усунення необхідності плану дії. Замість двох кроків перед Україною – лише один. 
  • Столтенберг наголосив, що коли Україна виконає умови, вона отримає запрошення. За його словами, для цього потрібна перемога, адже якщо її немає, немає підстав говорити про членство.