Український лідер заявив, що наша держава також заслуговує на повагу. Варто зазначити, що президент доєднається до саміту НАТО ввечері 11 липня.
Дивіться також Новий Бухарест чи обіцяне членство в НАТО: чого чекати від історичного саміту у Вільнюсі
Що заявив Зеленський на шляху до Вільнюса
Володимир Зеленський заявив, що Україна цінує союзників, цінує спільну безпеку та відкриту розмову.
Зараз, на шляху до Вільнюса, ми отримали сигнали про те, що обговорюються формулювання без України. І я хочу підкреслити: це формулювання тільки щодо запрошення, а не щодо членства України. Безпрецедентно й абсурдно – коли немає жодних часових рамок і для запрошення (!), і для членства України; і коли натомість додається якесь дивне формулювання про "умови" навіть для запрошення України…
– заявив Зеленський.
Президент України пояснив, що це схоже на те, що немає готовності ані запросити Україну в НАТО, ані зробити її членом Альянсу.
"А значить, залишається можливість торгуватися членством України в НАТО – у переговорах із Росією. А для Росії це означає мотивацію й надалі продовжувати свій терор", – зауважив президент України.
Він додав, що невизначеність – це слабкість і він відверто обговорить це на саміті НАТО.
Зауважте Чи запросять Україну в НАТО: у Зеленського знають, що запропонують Києву на саміті у Вільнюсі
Саміт НАТО у Вільнюсі: останні новини
- Саміт НАТО у Вільнюсі проходить 11 – 12 липня. Україна чекала від нього чіткого сигналу, що ми станемо членами Альянсу. Проте декілька днів тому Володимир Зеленський заявляв, немає остаточного результату, який Україна може отримати у Вільнюсі.
- Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що 12 липня у Вільнюсі відбудеться інавгураційний саміт Альянсу, під час якого Україні запропонують план вступу до організації. Союзники скасували виконання Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) для Києва.
- Тобто вступ буде одноетапним – підписання протоколу про членство і його ратифікація всіма членами Альянсу. Однак заява генсека НАТО про одноетапний вступ немає часових рамок. Політолог Андрій Вігірінський заявив, що за формою це потужний сигнал, а за практичною реалізацією – історія "відкритих дверей", які залишаються відкритими.
- До речі, на саміті НАТО Володимир Зеленський та Джо Байден проведуть перемовини. Вони говоритимуть 12 липня. У Білому домі заявили, що перемовини стосуватимуться того, як США разом з союзниками готові надати довгострокові зобов'язання, щоб допомогти Україні захистити себе зараз та відбити майбутню агресію.