Від нас вимагають 2 речі: політтехнолог оцінив перспективи вступу України в НАТО

12 липня 2023, 14:35
Читать новость на русском

За результатами саміту НАТО у Вільнюсі Україна офіційно отримала можливість вступу до союзу без ПДЧ. Щоб стати членом Альянсу, необхідно виконати лише дві речі.

Про це 24 Каналу сказав політтехнолог, журналіст Тарас Березовець. Він наголосив, що не варто недооцінювати ефективність саміту, адже Україна змогла отримати найкращий із можливих результатів за наявних умов.

Дивіться також Зеленський і Столтенберг дають спільну пресконференцію

Це насправді найкращий результат для нас і ми маємо неодмінно скористатись цим шансом, тому що від нас вимагають тільки дві речі: перемогти у війні та завершити процес виконання критеріїв щодо членства у НАТО. Коли це може статись? Через пів року –  рік після закінчення війни,
 наголосив політтехнолог.

Не варто зволікати з реформами, слід проводити їх зараз, доки українська армія героїчно протистоїть російській, і тоді ми зможемо долучитись до Альянсу, можливо, навіть за пів року після того, як буде підписаний мирний договір між Україною та Росією.

Дипломатичний успіх у Вільнюсі

Українська дипломатія змогла отримати найкращий результат з усіх можливих. Ми не могли навіть мріяти кілька місяців тому, що нам дозволять пройти шляхом країн Скандинавії, –  Фінляндії та Швеції, –  і подолати дистанцію до НАТО в один етап, а не у два, як це мало бути.

Україна у Вільнюсі досягла більше, ніж здається: дивіться відео

"Є дві обставини, які завадили отримати запрошення. По-перше, Україна має формально дотриматись усіх критеріїв членства, а така вимога висувалась абсолютно всім без винятку кандидатам. Друга причина –  фізична неготовність окремих країн-членів до того, аби долучити Україну, або окреслити їй конкретні дати, коли це станеться", –  пояснив Березовець.

Саміт у Вільнюсі

  • Президент України Володимир Зеленський виступив перед багатотисячною аудиторією у Вільнюсі. Він виголосив, що Україна зробить НАТО сильнішим, публіка аплодувала та гучно підтримувала президента. 
  • У Північноатлантичному альянсі офіційно підтвердили готовність прийняти Україну без Плану дій щодо членства, тобто для нас вступ складатиметься з одного кроку
  • 12 липня у Вільнюсі країни G7 підпишуть "історичні" гарантії безпеки для України: декларація визначає формат підтримки з метою завершити війну та стримати будь-яку можливу агресію після цієї війни.