Будемо стояти до останнього, – Данілов припустив, яким буде саміт НАТО у Вільнюсі
У середині літа відбудеться саміт НАТО у Вільнюсі. Йенс Столтенберг заявив, що Україна не отримає запрошення до Альянсу.
Однак щодо членства говорити зарано. Про це 24 Каналу сказав Олексій Данілов.
До теми Шанси одразу збільшаться: що змусить НАТО зосередитись на вступі Україні
"Не усе так швидко. Путін за три дні збирався Київ взяти. Тому давайте почекаємо", – сказав секретар РНБО.
Данілов про майбутній саміт НАТО: дивіться відео
Усе треба робити вчасно
Безумовно, усе могла скластися зовсім по-іншому, якби раніше світ ухвалював правильні рішення. Слід загадати саміт у Бухаресті у 2008 році, коли Україні відмовили у ПДЧ. Йдеться про політичну корупцію, яку Росія застосовувала щодо тих країн, які брали участь у голосуванні. Це є абсолютно природна річ.
"На жаль, політична й економічна корупція, яку Путін розвів на всій території планети… Зачекайте, пройде 10 – 15 – 20 років, нам буде відомо дуже багато з тих подій, як усе відбувалися. І це не тільки гроші, це і енергетика, там буде дуже багато всього, коли усі ці дослідження будуть опубліковані", – наголосив Данілов.
Якби у 2008 році було прийняте рішення про ПДЧ, найімовірніше, Грузія не втратила б свої території, не було війни на нашій території з 2014 року.
Просто усе треба робити вчасно, а політикам – відповідати за свої вчинки. Ми можемо повернутися у 1994 рік, у 2004 рік, у 2008 рік і врешті-решт у лютий 2014 року, коли на очах у всього світу ця країна захопила наші території, і всі мовчали,
– зауважив секретар РНБО Олексій Данілов.
Потім за вказівкою Путіна збили літак MH17, де було 298 людей, переважна більшість яких були громадянами країн-членів НАТО. Тоді слід було відповідати терміново, щоб поставити терориста на місце. Але світ так само проковтнув це.
Сьогодні ми виборюємо свою свободу, свою незалежність з огляду на те, що світ дуже часто на багато речей заплющував очі. Думаю, ця війна багатьох навчить того, як треба поводитися з терористами – їх треба відразу знищувати, ставити їх на місце,
– переконаний Данілов.
До прикладу, коли у США відбувся відомий терористичний акт, з Усамою Бен Ладеном ніхто не розмовляв. Його не запрошували на телебачення, йому не тиснули руку, йому не телефонували. Була лише вказівка президента Сполучених штатів: знайти і знищити. Так само мало б бути й у цьому випадку, але, на превеликий жаль, не в усіх вистачає духу.
"Наша країна буде стояти до останнього, ми обов'язково будемо і членами НАТО, і Євросоюзу, тому що наша нація і наш народ заслуговують на це. Ми і є той фланг, яки стримує цих людожерів, щоб вони не напали на Східну Європу", – підсумував секретар РНБО Олексій Данілов.
Що Україна може отримати на саміті НАТО
- Наразі країни-члени НАТО узгоджують позицію щодо євроатлантичної інтеграції України. У Politico вважають, що НАТО може скасувати для України ПДЧ. Очікується, що пропозиція стане офіційною під час саміту у Вільнюсі.
- Генсек НАТО Єнс Столтенберг у приватній розмові припустив, що союзники погоджуються, що Україна може вступити до НАТО після війни без виконання Плану дій щодо членства (ПДЧ).
- Таке рішення прискорює отримання Україною членства в Альянсі, проте не дає жодних часових рамок або гарантій того, що Київ врешті-решт отримає одностайне схвалення щодо членства в НАТО. Так, це не відповідає бажанням України приєднатися до Альянсу негайно, але наближає нас до вступу в НАТО.