Про це 24 Каналу розповів громадський і політичний діяч із США, депутат від округу Рок у штаті Вісконсин Юрій Рашкін. Сполучені Штати уважно стежать за настроями всередині Альянсу та працюють над тим, щоб уможливити позитивне рішення для нашої країни.
Дивіться також "Однією ногою" в НАТО: яким для України буде результат саміту у Вільнюсі
Вступ України до НАТО з погляду США
Заходу важливо визнати, що Будапештський меморандум не допоміг Україні у захисті її територій. Неймовірна підтримка, яку Україна отримує зараз, ніяк не пов’язана із зобов’язаннями, які країни взяли на себе багато років тому, переконаний американський політик.
Через це легко зрозуміти, чому жодна зі сторін зараз не впевнена в ефективності тих чи інших гарантій. В США вірять, що Путін не перейде "червону лінію" у вигляді 5 статті НАТО. Питання в тому, чи можливо знайти формат, який би мав той самий ефект на російського диктатора.
Рашкін згадує ідею українсько-британсько-польського союзу як одну з можливих гарантій безпеки. Якщо в ньому діятимуть положення, аналогічні до 5 статті НАТО, він зможе стати надійним захистом для України у перехідний період перед повноцінним членством.
Вступ до НАТО України – це одна з найважливіших історій прямо зараз. І у США це розуміють. Просто зараз значно більше уваги йде на те, щоб добитися прийняття Швеції в Альянс. Як тільки це буде зроблено, вся увага точно перемикнеться на Україну, і її шанси на вступ збільшаться,
– переконаний політик.
Юрій Рашкін про подальші кроки НАТО для України: дивіться відео
Що відомо про вступ України до НАТО
- Генсек НАТО Єнс Столтенберг напередодні саміту пообіцяв, що учасники Альянсу підтримають Україну "не лише на словах, а й на ділі".
- У нещодавній статті Politico пришвидшений вступ України до Альянсу назвали "ймовірним" з огляду на позицію Джозефа Байдена. Також у матеріалі зазначено, що прямо зараз союзники працюють здебільшого над безпековими гарантіями для нашої держави.
- Саміт НАТО у Вільнюсі пройде 11 – 12 липня. На нього запрошено Володимира Зеленського.