Результат буде лише згодом: чому Україні важливо продовжувати санкційний тиск
Попри всі намагання Росії підлаштуватись під найбільший санкційний тиск у історії, поступово введені обмеження руйнують її економічну стабільність. Кремль не може не відчувати санкції хоча б тому, що витрати на війну суттєво перевищують дефіцит його бюджету.
Про це 24 Каналу розповів політолог Олексій Кошель. На його думку, санкції суттєво впливають на економіку Росії, але їх усе ще недостатньо.
Дивіться також Путін скликає екстрену нараду через курс рубля, – ЗМІ
Чому санкції проти Росії працюють
Україна повинна продовжувати свою чітку політику щодо максимального накладання санкцій на Росію.
"Багато хто починає сумніватися у їхній ефективності, адже ніякі обмеження не змусили Кремль припинити свою агресію. Однак, по-перше, у Росії досі є вразливі галузі економіки (на які не накладені санкції – 24 Канал). А по-друге, важливо, що санкції мали б стосуватися не лише самої Росії, а і її найближчих торговельних партнерів", – переконаний політолог.
Олексій Кошель про вплив санкцій на російську економіку: дивіться відео
Санкції, введені проти Росії, можуть дати бажаний результат лише в майбутньому. Але сьогодні ми бачимо суттєве падіння російського рубля, яке не було б можливим без попередніх обмежень. І це досить відчутно для країни-агресора.
Як іще санкційні обмеження впливають на Росію
- Через введені Заходом санкції Росія не здатна адекватно обслуговувати свою авіацію. Це, а також низька підготовка пілотів зумовлюють те, що винищувачі на російській території постійно падають. Також від санкцій страждає і цивільна авіація.
- Купівельна спроможність росіян впала разом із високим курсом рубля. Через це все більше громадян країни-агресорки наближатимуться до бідності й не матимуть мотивації жити в вигаданому пропагандистами світі.
- За інформацією Bloomberg, Росія очікує, що цього року її економіка скоротиться на 10% (проти всього 2% у 2022 році). Для того, щоб відновити довоєнний рівень своєї економіки, країні-агресорці знадобиться близько десяти років.