Санкції США проти "Північного потоку-2": з'явилась реакція Росії

11 грудня 2019, 08:55
Читать новость на русском

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров після свого візиту до Вашингтона заявив, що санкції США проти "Північного потоку-2" та "Турецького потоку" не зупинять будівництво газопроводів.

Лавров зазначив, що Конгрес США робить усе, щоб погіршити відносини з Росією. Про це повідомляє "ТАСС".

До теми: США погодили санкції проти "Північного потоку-2" та "Турецького потоку"

Справа, розпочата адміністрацією Барака Обами, триває. Ми звикли до такого роду нападів, знаємо, як реагувати на них,
– сказав Лавров.

Відзначимо, що Конгрес США заклав до військового бюджету на 2020 рік введення санкцій щодо російської енергетики. Зокрема, обмеження погодили щодо будівництва трубопроводів "Північний потік-2" і "Турецький потік".

Санкції США можуть змусити компанії відмовитися від участі у проєкті "Північний потік-2" через великі витрати.

Що передбачають санкції

Обмеження стосуватимуться суден і керівників компаній, що займаються будівництвом "Північного потоку-2", яким може бути відмовлено у візах. Будуть також заблоковані транзакції, пов'язані з їхнім майном або інтересами у США.

Голова Комітету міжнародних справ Сенату США сенатор Джим Ріш раніше заявляв, що ці обмеження можуть змусити компанії відмовитися від участі у проєкті "Північний потік-2". Сенатор гадає, що тоді Росії доведеться шукати інший спосіб закінчити газопровід, якщо їй взагалі вдасться це зробити.

Зверніть увагу. Закон про національний оборонний бюджет США є одним з найважливіших документів, який визначає витрати на оборону країни. Включення санкцій проти "Північного потоку-2" до проєкту означає, що існує загальна позиція з цього питання в обох палатах Конгресу США у банківському комітеті.

Загалом російський трубопровід "Північний потік-2" має пролягати через води Росії, Фінляндії, Швеції, Німеччини та Данії. Польща та країни Балтії намагаються заблокувати будівництво трубопроводу, адже він посилить енергетичну залежність Європи від Росії.


"Північний потік-2" на мапі

Що таке "Північний потік-2"Проєкт магістрального газопроводу з Росії в ЄС через Балтійське море. Саме у нього російський "Газпром" хоче перенаправити більшу частину газу з ГТС України. Навіть запуск газопроводу мав збігтися із закінченням чинного контракту на транзит газу через Україну (31 грудня 2019 року), однак цього не станеться.

– Вартість проєкту – майже 10 мільярдів євро.
– Пропускна здатність "Північного потоку-2" – 55 мільярдів кубометрів газу на рік.
– Оператор "Північного потоку-2" – компанія Nord Stream 2 AG.
– Засновник і власник контрольного пакета акцій Nord Stream 2 AG – російський монополіст "Газпром".
– Партнери – французька Engie, австрійська OMV, британо-нідерландська Royal Dutch Shell, німецькі Uniper і Wintershall.

Що треба знати про "Турецький потік"Це міжнародний проєкт газопроводу, перша гілка якого має поставляти газ до Туреччини, а друга – до Південної Європи. "Турецький потік" має діяти в обхід України. За планом, новий газопровід має обслуговувати російських клієнтів з Туреччини, Болгарії, Угорщини, Сербії, Греції та Італії.

Нещодавно у Росії заявили, що почали заповнювати газом першу гілку "Турецького потоку". Болгарія вже почала будівництво другої гілки цього газопроводу на своїй території.