Сенатори США підтримали законопроєкт про кошти для України під час процедурного голосування
Джерело:
ReutersСенат США під час процедурного голосування підтримав законопроєкт, який стосується допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню. Остаточне рішення може бути ухвалене найближчими днями.
Сенат США, який очолюють демократи, проголосував 67 голосами проти 27 за усунення останньої процедурної перешкоди й переніс міру щодо надання допомоги на остаточне голосування щодо її ухвалення найближчими днями.
Дивіться також Тенденції хороші: які шанси на схвалення Сенатом США законопроєкту щодо України
Допомогу для України та Ізраїлю можуть ухвалити найближчими днями
Американський Сенат розглянув правки до законопроєкту про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню, після чого провів процедурне голосування, щоб перейти до фінального розгляду питання.
Видання Reuters заявило, що Сенат "подолав останню процедурну перешкоду і просунув міру щодо надання іноземної допомоги" й остаточне голосування, на якому ухвалять це рішення, відбудеться найближчими днями.
Порядок дій:
- Нині Сенат схвалив таблицю правок, яку будуть висувати надалі.
- Згодом очікується голосування за конкретні правки, для схвалення яких необхідно буде набрати більшу кількість голосів.
- Після цього – фінальне голосування.
Загалом мовиться про суму у розмірі 95,3 мільярда доларів США. Раніше фінансовий пакет вартував 118 мільярдів доларів, проте у документ внесли важливі правки.
Тепер сенатори намагаються ухвалити законопроєкт допомоги для України, Ізраїлю та Тайваню без питання фінансування безпеки кордонів США. Адже саме останній пункт викликав найбільше суперечок та став причиною затримки законопроєкту.
Який пакет допомоги для країн пропонують у Сенаті
Пакет включає 60 мільярдів доларів для України, 14 мільярдів доларів на допомогу в галузі безпеки Ізраїлю та 4,8 мільярда доларів на підтримку союзників в Індо-Тихоокеанському регіоні, враховуючи Тайвань.
Крім цього, передбачено 9 мільярдів доларів гуманітарної допомоги для України, Сектору Гази та Західного берега.
Раніше лідер більшості в Сенаті Чак Шумер закликав республіканців працювати з ним, щоб досягти угоди щодо поправок аби сенатори швидше просували цей законопроєкт.
Джо Байден, який вже кілька місяців намагається добитися ухвалення законопроєкту, 9 лютого заявив, що Конгрес буде винний у "зневазі", якщо заходів не буде вжито.