Горбатюка звільнили з Генпрокуратури: він оскаржуватиме наказ у суді
Генеральна прокуратура звільнила начальника Управління спецрозслідувань Сергія Горбатюка. Це сталося після того, як чиновник не подав заяву на переатестацію.
Сам Горбатюк відзначив, що про звільнення йому повідомили по телефону, пише theБабель.
Цікаво: Горбатюка не допустили до переатестації на посаду в Офіс генпрокурора
Наказу не бачив. По телефону з відділу кадрів повідомили про звільнення,
– сказав Горбатюк.
Водночас, сам Горбатюк заявив, що дізнався про своє звільнення у телефонному режимі. Він вважає такий наказ незаконним і оскаржуватиме його у суді.
За його словами, офіційною підставою є реорганізація органів прокуратури та скорочення штату. Горбатюк нагадав, що минулого тижня звільнили четверо слідчих його управління. Він додав, що подав рапорт генпрокурору у зв'язку з цим, вказавши, що вважає ці звільнення незаконними.
У цьому контексті Горбатюк допустив, що це могло стати одним із чинників для його звільнення.
Що передувало звільненню Горбатюка з ГПУ?
Напередодні Сергія Горбатюка та ще понад 200 прокурорів не допустили до переатестації, яка проводиться в рамках реформування Генпрокуратури в Офіс генпрокурора.
Сам Горбатюк заявив, що відмовився писати заяву на проходження переатестації за встановленим керівництвом ГПУ зразком. На його думку, воно не відповідає чинному законодавству.
Для допуску до переатестації необхідно було подати заяву зі згодою на те, що під час співбесіди можуть брати до уваги анонімну інформацію про прокурора, що не підлягає офіційному підтвердженню.
Усіх прокурорів, що не подали заяви на проходження переатестації до 15 жовтня, мають звільнити. Сама ж переатестація розпочалася з 21 жовтня.
Що відомо про Сергія Горбатюка?Український правник, з 17 грудня 2014 року – заступник начальника Головного слідчого управління – начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ. Влітку 2014 року Горбатюк очолив розслідування злочинів під час Революції Гідності, але значних досягнень у розслідуванні не було досягнуто.