Шанс може з'явитися будь-коли, – в Міноборони відповіли, чи готова Україна до НАТО

16 грудня 2021, 06:30
Читать новость на русском

Вступ України до НАТО – це колективне політичне рішення. Хоч зараз ця перспектива може здаватися далекою, усе може раптово змінитися.

Мовиться про геополітичну ситуацію в світі. Таку думку в ефірі авторської програми Олени Трибушної "Перші особи" на 24 каналі розповіла заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

До теми Франція та США обговорять вступ України в НАТО

"Шанс може з'явитися будь-коли, тому що може виникнути "чорний лебідь" в міжнародній політиці, тобто якісь події, які абсолютно змінять розклад сил", – наголосила Маляр.

Готовність до вступу в НАТО

За словами заступниці глави Міноборони, Україна повинна щодня бути готовою до такого шансу. Зараз впроваджують низку реформ, щоб відповідати стандартам НАТО.

У цій сфері ми рухаємося за планом і навіть випереджаємо в деяких досягненнях країни, які вже є членами НАТО,
– акцентувала Маляр.

Важливим моментом є закладений оборонний бюджет України, який у 2021 році формували за стандартами Альянсу. Країни-учасниці виділяють на озброєння майже 20% бюджету і Україна дотримується цієї норми.

Переймають у Міноборони й стандарти НАТО щодо освіти й кадрового менеджменту. Зокрема щодо умов та стимулів для просування по військовій кар'єрі.

Співпраця з союзниками України

Українські війська також проводять спільні навчання з країнами Організації Північноатлантичного договору, беруть участь в спільних операціях. Часто представники України показують результати, кращі за ті, що в закордонних колег.

Наші сили спеціальних операцій – це те, чим ми можемо пишатися, як і Головним управлінням розвідки,
– зауважила Маляр.

Зараз Україна активно обмінюється розвідінформацією зі союзниками. Заступниця міністра оборони підкреслила, що українцям є чим здивувати партнерів.

Німеччина блокує постачання зброї Україні через НАТО: дивіться відео

Вступ України в НАТО: останні новини

  • Однією з вимог Володимира Путіна у розмові з Джо Байденом була гарантія невступу України в НАТО. Президент США заявив, що це питання – лише між офіційним Києвом та Альянсом.
  • Водночас у Держдепі США заявили, що Україна може не долучитися до Організації упродовж найближчих 10 років.
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг запевнив, що Альянс не піде на компроміси з Росією й не відкликатиме свою обіцянку 2008 року.