Шеремет знав про загрозу вбивства від мене, – білоруський екссиловик Алкаєв
Павло Шеремет знав про те, що існує загроза його життю. Про це йому повідомляв колишній білоруський силовик Олег Алкаєв, з яким Шеремет працював над спільною книгою "Розстріляна команда". Саме вона могла стати причиною вбивства Шеремета та небезпеки для Алкаєва.
Спочатку Алкаєв дізнався про те, що планують вбити його. Про Шеремета у нього інформації не було, однак, зважаючи на спільне розслідування, не важко було здогадатися, що життя Шеремета також під загрозою. Про це Алкаєв розповів в ефірі 24 каналу.
Цікаво Чому Шеремет міг бути небезпечним для Лукашенка: відповідь журналіста з Білорусі
Алкаєв не міг детально розповісти Шеремету про план вбивства, адже й сам детально нічого не знав. У кримінальній поліції Берліна Алкаєву повідомили, що у Білорусі планують його вбити.
Шеремет знав про загрозу. Від мене знав – я йому написав, здається, на сайт "Білоруський партизан", яким він володів. Я написав туди у вікно: "Павло, існує небезпека від білоруських спецслужб",
– зауважив Алкаєв.
Як Шеремет відреагував
Алкаєв зауважив, що Шеремет тоді не сприйняв серйозно інформацію про ймовірне вбивство.
"Я його попередив, але він серйозно до цього не поставився, як і я. Загроза десь там, за тисячу кілометрів, а ми жили в безпечній країні, але Шеремет виявився найбільш доступним зі всього списку", – підсумував Алкаєв.
Чим був небезпечний Шеремет для Білорусі
"Я розумів за що (хотіли вбити – 24 канал) – бо ми з ним одну справу робили. Я автор книги "Розстріляна команда", а він був редактором і видавцем. Ця книга була дратівливим фактором для білоруської влади", – наголосив Алкаєв.
За його словами, половина матеріалу книги навіть у 2021 році може лягти в основу вироку. Додав, що вирок доволі небезпечний, адже смертельну кару у Білорусі ще ніхто не скасував.
Ми працювали над продовженням книги і це не було секретом – там (у другій книжці – 24 канал) ми ще більші аргументи наводили. В цьому плані Шеремет представляв ще більше небезпеку, він був яскравішою фігурою, медійна людина. Він мав доступ до ЗМІ,
– зазначив Алкаєв.
Він пояснив, що білоруська влада нібито боялася, що Шеремет в будь-який момент може вийти в ефір телебачення, радіо, чи десь надрукувати доволі неприємні та небезпечні для білоруської влади факти.
Вбивство Шеремета: що відомо про "білоруський слід"
- Колишній білоруський спецпризначенець Ігор Макар поширив записи розмов, під час яких невідомі обговорюють спосіб вбивства журналіста Шеремета.
- Макара вже допитали в Україні у цій справі.
- Результати експертизи показали, що голос на плівках може належати Вадиму Зайцеву. Він є главою Комітету держбезпеки Білорусі у 2008 – 2012 роках.
- Варто зазначити, що у Білорусі плівки викликали величезний резонанс. Там прокоментували плівки та заявили, що мають ще один аудіозапис. він нібито є доказом шахрайських намірів Макара.