Щедрість українців сконцентрована виключно на допомозі воїнам
Сьогодні світ відзначає Міжнародний День волонтера. За останній рік для України ця дата стала особливою. Волонтерський рух почав активно розвиватися під час Революції Гідності. Соціологи кажуть – щедрість українців сконцентрована тільки на допомозі воїнам. Хоча хворих дітей чи знедолених самотніх в Україні, звісно ж, не поменшало. Сподіваються, ситуація виправиться із закінченням війни.
Юрій Касьянов став волонтером, як і багато українців, під час Євромайдану. Зараз його організація щодня відправляє тонни вантажу для української армії і забезпечує її приладами для розвідки.
Нині волонтери "Армії SOS" мають своїх людей практично по всій Україні та навіть за кордоном. Однак не всі волонтерські об’єднання є такими ж потужними. Тому добровольці взаємодіють між собою. З цією метою організували вже другий Всеукраїнський форум. Підсумок зробили такий: роботи зараз непочатий край, адже конфлікт на Сході далекий до завершення, а кількість переселенців продовжує зростати.
Те саме констатують у "Волонтерській сотні". Кажуть, потік переселенців значно побільшав останнім часом.
Читайте також: Сьогодні — міжнародний день волонтера: українці продовжують допомагати бійцям АТО
Тому в об’єднанні взялись за створення електронного реєстру переселенців. "Волонтерська сотня" ставить на власний облік мешканців Сходу та Криму, щоб рівномірно розподіляти допомогу. Коли зареєстрований переселенець приходить в організацію, йому видають талон, за яким він може отримати необхідні речі або продукти раз на певний проміжок часу.
Самі переселенці вважають, новація зробила процедуру отримання допомоги швидшою.
За останній рік кількість волонтерів в Україні зросла удвічі. Понад 70 % українців хоч раз жертвували на допомогу. Більшість із них – не належать до жодної організації, а просто слали гроші самі від себе.
І хоч саме завдяки революції і конфлікту на сході України, волонтерський рух набув небаченого швидкого розвитку, єдине, чого прагнуть волонтери найбільше – це завершення війни.
І тоді щедрість українців зможе переключитися і на більш мирні плани. Адже зараз волонтерська робота стосується суто війни. А на соціальних проектах, таких як допомога хворим чи знедоленим, сплеск доброчинності не позначився. Навіть навпаки, за даними соціологів з компанії GFK , так званих мирних пожертв стало менше на 10 %.