Волонтери на лінії фронту з’явилися у перші дні Антитерористичної операції. А враховуючи готовність армії до війни — забезпечувати її довелося практично усім: від обмундирування до імпровізованих аптечок.
Читайте також: На волонтерському фронті — спецвипуск програми "Крупним планом"
На стадії погодження Координаційна рада волонтерів при Міністерстві оборони. Для її остаточного створення треба один підпис — міністра оборони Полторака. Активісти переконані, що разом зможуть працювати ефективніше. Зокрема — у забезпеченні Збройних сил. Однак, вже зараз були ініціативи створити так звану "картку волонтера", куди вноситимуть не тільки маршрут, а і паспортні дані.
Усе частіше в медіа з’являється інформація, що волонтери зникають у зоні АТО. Зрозуміло, через те, що часто вони ні з ким не узгоджують ні маршрут, ні вміст допомоги. У такому разі, у створенні реєстру перевірених волонтерів є сенс. Однак, проблема полягає і в тому, що, по-суті, усі вони — поза законом. Бо волонтерська діяльність прописана під "Євро-2012", а нині в Україні — війна.
До слова, Президент України Петро Порошенко відзначив державними нагородами українських волонтерів за громадянську мужність, вагомий особистий внесок у розвиток волонтерського руху та зміцнення обороноздатності і безпеки Української держави.