Столтенберг розповів, що пообіцяв Орбан стосовно НАТО та України

12 червня 2024, 21:16
Читать новость на русском

Генсек НАТО заявив, що з угорським прем'єром обговорив рішення майбутнього саміту Альянсу у Вашингтоні. За його словами, Віктор Орбан дав обіцянку щодо НАТО та України.

Єнс Столтенберг на пресконференції в Брюсселі 12 червня розповів, про що він домовився під час переговорів з Віктором Орбаном. Про це генсек НАТО заявив перед зустріччю міністрів оборони країн Альянсу, пише 24 Канал

Дивіться також Столтенберг відмовляється від ідеї створення фонду на 100 мільярдів доларів для України, – ЗМІ

Що пообіцяв Столтенбергу Орбан 

Генеральний секретар НАТО сказав, що з "одного конкретного питання", а саме – рамок підтримки України, в межах яких НАТО матиме провідну роль у координації підтримки та навчанні українських військових – "були різні погляди".

Угорщина не братиме участі в цих зусиллях НАТО, і я приймаю цю позицію… Водночас прем'єр-міністр запевнив мене, що Угорщина не буде протидіяти цим зусиллям, дозволяючи іншим союзникам рухатися вперед, і він підтвердив, що Угорщина продовжуватиме повністю виконувати свої зобов'язання перед НАТО,
– заявив Єнс Столтенберг.

Він пояснив, що сказав на зустрічі з Віктором Орбаном, що мета НАТО – це мир. Альянс "покликаний запобігати війнам і конфліктам, проте робити це шляхом надійного стримування і недопущення прорахунків Москви чи інших ворогів у нашій здатності захищати всіх союзників".

"Я також цілком упевнений, що Угорщина погодиться із заявами, які будуть виголошені на саміті НАТО, що підтверджують ключові цінності та цілі НАТО", – запевнив генсек Альянсу. 

НАТО може координувати підтримку України

  • Видання Foreign Policy заявило, що НАТО планує створити посаду спецпосланника в Україні для посилення довгострокових зобов'язань перед Україною на тлі війни з Росією.
  • За даними журналістів, він буде координувати підтримку України, включно з військовою допомогою. Також у його повноваженнях буде висилати політичний сигнал про підтримку боротьби Києва за статус постійного члена Північноатлантичного альянсу. 
  • Проте дехто в Альянсі переконаний, що роль посланника – це частина урізаного пакета допомоги, який не відповідає головній меті України, формальному приєднанню до НАТО. Детальніше про це читайте за посиланням