Що чекає на чоловіків, які виїхали з України за підробленими документами
Джерело:
ZN.UAВ Україні триває загальна мобілізація. Є чоловіки, які виїхали за кордон під час воєнного стану з підробленими документами.
Яка відповідальність чекає чоловіків, які виїхали з України, маючи підроблені довідки – розповів юрист Максим Бехало. Він нагадав про новий указ Зеленського, який передбачає перевірку всіх рішень ВЛК та МСЕК за останні півтора року.
Зверніть увагу Які категорії чоловіків можуть виїжджати за кордон під час війни
Що чекає на чоловіків, які виїхали за підробленими документами
Як розповів юрист, використання підробленого документа передбачає або штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі до 2 років.
Але постає запитання: як правоохоронні органи зможуть дізнатися, що довідка ВЛК або МСЕК була підробленою? Чи справді, як каже секретар РНБО Олексій Данілов, людина була здоровою з 18 до 45 років, а після 24 лютого раптово почала хворіти, чи це факт фальсифікації медичних довідок? Очевидно, що ці документи потрібно ретельно вивчити. І в такому разі справа кожної людини має розглядатися окремо. І за кожною окремо треба здійснювати перевірку, аби довести, що медичний стан дійсно відповідає зазначеному в довідці. Крім того, слід провести повторний медичний огляд кожної особи, а для цього потрібно, щоб вона приїхала до України,
– пояснив Бехало.
Юрист зазначив, що застосування процедури екстрадиції можливе, якщо передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на максимальний строк не менш як рік.
Важливо! Максимальна санкція за використання підробленого документа передбачає обмеження волі на строк до 2 років. У такому разі неможливо буде застосувати процедуру екстрадиції, бо позбавлення волі й обмеження волі – різні санкції за вчинене правопорушення.З якого віку можуть мобілізувати
До служби можуть призвати чоловіків, яким немає 27 років. На фронт вони можуть потрапити або за добровільним бажанням, або через наявність у них військового досвіду.
У мирний час чоловіки віком від 18 до 27 років можуть долучитися до української армії, щоб пройти строкову службу. Але під час дії воєнного стану призов не проводять, адже є процедура загальної мобілізації.