Звернімо увагу на те, що цього року Верховна Рада у першому читанні ухвалила поправки до Закону "Про військовий обов'язок і військову службу". Вони передбачали зниження порогу призовного віку з 27 до 25 років. Правда, документ потребує підпису Володимира Зеленського. Тож, наразі він не набув чинності.
Читайте також У Львові представники ТЦК намагалися затримати хлопця: управління розпочало перевірку
З якого віку можуть мобілізувати
Зауважимо, що до служби можуть призвати чоловіків, яким немає 27 років. На фронт вони можуть потрапити або за добровільним бажанням, або через наявність у них військового досвіду.
У мирний час чоловіки віком від 18 до 27 років можуть долучитися до української армії, щоб пройти строкову службу. Але під час дії воєнного стану призов не проводять, адже є процедура загальної мобілізації.
Хто підлягає призову
Згідно з Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", до військової служби можуть призвати певні категорії чоловіків. Мовиться про:
- військових запасу, котрим немає 60 років, які придатні до служби за станом здоров'я;
- чоловіків від 27 до 60 років, у яких відсутній досвід служби, а самі вони придатні за станом здоров'я;
- чоловіків від 18 років, котрі добровільно пішли на контрактну службу та придатні за станом здоров'я;
- обмежено придатних під час воєнного стану чоловіків з досвідом, а також без досвіду служби;
- тих, хто знятий з військового обліку до 24 лютого 2022 року, повністю або ж обмежено придатних до служби під час дії воєнного стану;
- осіб з інвалідністю, якщо вони мобілізуються добровільно.
Звернімо увагу на те, що напередодні радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк звернувся до ухилянтів, котрі відсиджуються за кордоном. Мовиться про тих, котрі з допомогою підроблених документів виїхали з України після 24 лютого 2022 року. На них очікують юридичні проблеми. Адже сама наявність таких документів – "прояв корупційної дії".