Що принесли українцям реформи-2017

30 грудня 2017, 10:24
Читать новость на русском

Цей рік планували зробити роком реформ. Освітня, медична, судова та пенсійна. Чи вдалося народним депутатам виконати свої обіцянки.

Новий "закон про освіту" приніс Україні… міжнародний скандал. Угорщина звинуватила Україну в утисканні прав національних меншин. Погрожувала переглядом Угоди про асоціацію з ЄС.

Адже нове законодавство передбачає переважно україномовне навчання. Разом з тим закон створює модель "нової української школи", сучасного вчителя та інклюзивність освіти. Щоправда, перші зміни батьки та учні відчують лише наступного навчального року.

А от судову гілку не очистили. Після двох тижнів розгляду судової реформи та майже 4,5 тисячі поправок, до "оновленого" Верховного суду потрапили все ті ж одіозні судді.

Читайте також: Порошенко ліквідував місцеві суди

Наприклад, Сергій Слинько та Станіслав Кравченко відпустили під підписку про невиїзд вбивцю Георгія Гонгадзе – Олексія Пукача, тим самим дали йому можливість втекти. А В’ячеслав Наставний ув’язнив нинішнього генпрокурора Юрія Луценка. І з таким складом Верховний суд України має стати "взірцем" для інших судових ланок.

Виникає логічне питання, чи ці судді не приймали завідомо політичне рішення. І тоді, на якій підставі був випущений генеральний прокурор? Чи насправді спеціально призначені такі судді, по яких є можливість смикати за мотузочки (ну вони ж приймали неправочинне рішення), щоби вони були більш чутливі до позиції влади,
– сказав виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин.

Гучно анонсована пенсійна реформа виявилася не зовсім реформою. Адже системи нарахування пенсій так і не змінили. Пенсійний вік де юре не підвищили. Але де факто багатьом українцям доведеться працювати довше. Адже збільшили кількість років страхового стажу, необхідних для виходу на пенсію. Не подолали й дефіцит пенсійного фонду.

Не виправдалася досі й медична реформа. Запускати її планували з першого січня. Потім старт відклали, бо гроші на її втілення надійдуть лише влітку. Тож українці мають ще півроку, аби знайти сімейного лікаря.

А поки усі реформи "ідеально" виписані лише на папері. Для їх повної реалізації знадобиться близько 10-ти років, прогнозують експерти.

Але вже 2018-й має стати "випробувальним" для українських нововведень. Експерти ж припускають, що під час реалізації реформ народні обранці "удосконалюватимуть" ухвалені законопроекти.