Новий "закон про освіту" приніс Україні… міжнародний скандал. Угорщина звинуватила Україну в утисканні прав національних меншин. Погрожувала переглядом Угоди про асоціацію з ЄС.

Адже нове законодавство передбачає переважно україномовне навчання. Разом з тим закон створює модель "нової української школи", сучасного вчителя та інклюзивність освіти. Щоправда, перші зміни батьки та учні відчують лише наступного навчального року.

А от судову гілку не очистили. Після двох тижнів розгляду судової реформи та майже 4,5 тисячі поправок, до "оновленого" Верховного суду потрапили все ті ж одіозні судді.

Читайте також: Порошенко ліквідував місцеві суди

Наприклад, Сергій Слинько та Станіслав Кравченко відпустили під підписку про невиїзд вбивцю Георгія Гонгадзе – Олексія Пукача, тим самим дали йому можливість втекти. А В’ячеслав Наставний ув’язнив нинішнього генпрокурора Юрія Луценка. І з таким складом Верховний суд України має стати "взірцем" для інших судових ланок.

Виникає логічне питання, чи ці судді не приймали завідомо політичне рішення. І тоді, на якій підставі був випущений генеральний прокурор? Чи насправді спеціально призначені такі судді, по яких є можливість смикати за мотузочки (ну вони ж приймали неправочинне рішення), щоби вони були більш чутливі до позиції влади,
– сказав виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин.

Гучно анонсована пенсійна реформа виявилася не зовсім реформою. Адже системи нарахування пенсій так і не змінили. Пенсійний вік де юре не підвищили. Але де факто багатьом українцям доведеться працювати довше. Адже збільшили кількість років страхового стажу, необхідних для виходу на пенсію. Не подолали й дефіцит пенсійного фонду.

Не виправдалася досі й медична реформа. Запускати її планували з першого січня. Потім старт відклали, бо гроші на її втілення надійдуть лише влітку. Тож українці мають ще півроку, аби знайти сімейного лікаря.

А поки усі реформи "ідеально" виписані лише на папері. Для їх повної реалізації знадобиться близько 10-ти років, прогнозують експерти.

Але вже 2018-й має стати "випробувальним" для українських нововведень. Експерти ж припускають, що під час реалізації реформ народні обранці "удосконалюватимуть" ухвалені законопроекти.